Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi

Aşağıda Klavyer.Com‘un Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi yer almaktadır. Aksi bir durum sezerseniz lütfen bizimle iletişim kurun.

Bu web sitesi yalnızca Klavyer yönetimindedir. Klavyer editörleri ve kullanıcılar tarafından yazılan site içeriği kulanım ve gizlilik bölümü ilkeleri doğrultusunda  ziyaretçiler tarafından kullanılabilir. Klavyer.com üzerinde bulunan görsel ve metinsel tüm içerikler ulusal ve uluslararası alanda telif hakları ve fikri sinai haklar yönünden korunmaktadır.

Site üzerinde yalnızca site yöneticileri tarafından yapılabilir. Ziyaretçiler, üyeler veya siteye girerek herhangi bir paylaşım yapan kişiler kullanım ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kullanım ve gizlilik sözleşmesinin ihlali durumunda gerekli yasal işlemler yürürlüğe girecektir.

[baslik]KİŞİLERE AİT BİLGİLER[/baslik]

Talep edildiği taktirde Klavyer üyeleri ve ziyaretçileri telefon numaraları ya da adres bilgileri gibi çeşitli kişisel bilgilerini vermekle yükümlüdürler. Verilen bilgilerin doğruluğu kişiye aittir.

Sitemizin ücretli kısımlarına erişebilmek için Klavyer üyelerinin ve ziyaretçilerinin ödeme yapabilmek için kredi kartı bilgilerini site yöneticilerine göndermesi ya da ilgili banka hesabına ödeme yapması gerekmektedir. Banka hesabına ödeme işleminde ortaya çıkabilecek sorunlardan site yöneticileri sorumlu değildir.

Site üyeliği için yaş sınırı bulunmamaktadır. Klavyer üzerinde üye ve kullanıcılar tarafından yapılan işlemler ilgili kanun maddeleri ve yönetmelikler gereğince temyiz kudretine haiz rüşte erişmiş kişiler tarafından yapılması gerekiyorsa ancak Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğince rüşte erişmiş (18 yaşını doldurmuş veya istisnai yollarla reşit sayılmış kişiler) kişiler tarafından yapılacaktır. Kanun maddeleri ve yönetmelikler gereği yapılacak işlemlerin reşit kişiler tarafından yapılması öngörülmüşse, reşit olmayan kişilerin ve fiil ehliyeti mahkeme kararıyla kısıtlanmış kişilerin yapacağı işlemler velisi, varsa yasal temsilcisi aracılığıyla yapılabilecektir. Aksi davranış durumlarında sitemizin ve site sorumlularımızın yapılan işlemden dolayı herhangi bir sorumluluğun olmadığını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

[baslik]SİTE ÜYELERİMİZ VE KULLANICILARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ[/baslik]

 Site üzerinde editörler, kullanıcılar ya da ziyaretçiler tarafından yazılan tüm içeriklerden sadece yazan kişi sorumludur. Site yönetimi bundan sorumlu tutulamaz.

Site içerisinde hiçbir şekilde bir siyasi görüş içeren bir yazı ya da görsel yayınlanamaz. Yayınlandığı taktirde sorumluluk sadece yazan kişiye aittir.

Site üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı, topluma zarar verebilecek türde ya da Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olan hiçbir içerik yayınlanamaz.

Site üzerinde hiçbir şekilde argo, küfür, aşağılama, alay ya da hakaret içerikli yazılar yayınlanamaz.

Anayasa’ya ya da Kanunlara uymayan, kamu güvenliğini tehdit eden, toplum düzenini veya birlik ve beraberliği bozan, genel ahlak kurallarına uymayan hiçbir içerik site üzerinde yayınlanamaz. Bu gibi durumlarda sorumluluk tamamen yazan kişiye ait olduğundan talep edilecek olan tazminat ve para cezaları gibi işlemlerin tümü hatalı kişiye rücu edilecektir. 

Üyelerin kişisel bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıs kişilerle paylaşılamaz. Kullanıcılar bu bilgilere ulaşabilmek için site sistemlerine erişmeye çalışması durumunda haklarında savcılık şikâyeti yapılacağı bildiğini peşinen kabul ederler.

Üyeler yayınlamış oldukları uygunsuz ya da kanun dışı içeriklerin yöneticiler tarafından kaldırılacağını kabul ederler.

Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde kasıtlı olarak site veri tabanına aşırı yükleme gibi eylemlerde bulunamaz. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.

Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde site güvenliğini tehdit edici bir saldırıda bulunamaz. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.

Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde herhangi bir şirketin ya da kuruluşun reklamını site üzerinde yapamaz.

Site üyeleri, kullanıcıları ya da ziyaretçiler hiçbir şekilde site üzerinde alıntılarda dahi aktif link veremez. Alıntı yapılırken pasif link verilmelidir. Bu gibi durumlarda telif hakkı ihlallerinden site yönetimi sorumlu değildir. 

[baslik]YASAL SORUNLAR[/baslik]

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler site üzerinde yayınlamış oldukları görsel ve metinsel tüm içeriklerden fikri sınai haklarının kendisinde olduğunu, bu içeriklerin kullanılması ve paylaşılması konusunda kendisinin yetkili olduğunu kabul ederler. 

Editörler tarafından yayınlanan yazıların güncelliğinden site yönetimi sorumlu değildir. Klavyer üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçileri bunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler site üzerinde bulunan görsel ve metinsel tüm içeriklerin Fikri Mülkiyet haklarının mülkiyetinin sitede olduğunu kabul eder ve site yönetimine sormadan bu içerikleri ticari amaçlar için kullanamaz. Site veri tabanının ve kodlarının kopyalanması, değiştirilmesi ya da yayınlanması yasaktır.

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler e-posta vb. yollarla site yönetimi ile irtibata  geçerken siteye, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı ve kısıtlaması bulunmayan münhasır bir lisans verdiğini kabul ederler. Site bu lisans ile  kendisine gönderilen verileri kullanma, kopyasını alma, başkasına lisans verme, değiştirme, başkasına gönderme, insanların bilgisine sunma haklarına sahip olacaktır. Bu lisansın kapsamı dâhilinde, tüm telif hakları, marka ve patent hakları da kısıtlama olmaksızın site yönetimine açık bir şekilde ve geri dönüşü olmaksızın devredilmiştir.

Siteye üye olmak için kullanıcılardan bazı bilgiler ve doğru bir e-mail adresi istenmektedir. Bu doğru bilgilendirme ve doğru bir iletişim için şarttır.

[baslik]ÜYELİK[/baslik]

Siteye üye olmak için kullanıcılardan bazı bilgiler ve doğru bir e-mail adresi istenmektedir. Bu doğru bilgilendirme ve doğru bir iletişim için şarttır.

[baslik]KULLANICI ADI VE ŞİFRE[/baslik]

Üyeliğinize sadece kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

[baslik]ENGELLEME[/baslik]

Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesine uymayan üyelerin hesapları site yöneticileri tarafından iptal edilebilir ya da askıya alınabilir. Üyeler bunu kabul etmiş sayılırlar.

[baslik]İZİN[/baslik]

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler kendilerine ait olduklarını beyan ettikleri duyumsal, metinsel ve görsel içeriklerin FSEK kapsamında mali haklarını siteye devrettiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Ayrıca site üzerinde bulunan tüm duyumsal, metinsel ve görsel içerikleri bireysel amaçlar haricinde kullanmayacağını ve ticarete konu yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

[baslik]BİLGİLERİ GÜNCELELME[/baslik]

Kullanıcı dilediği zaman kendine ait bilgileri düzenleyebilir ve eğer istiyorsa üyeliğini yine aynı bölümden silebilir.

[baslik]SORUMLULUĞUN KISITLANMASI[/baslik]

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler site ziyaretinde veri kullanımından ötürü oluşabilecek telif hakkı veya sözleşme ihlali gibi durumlar nedeniyle oluşabilecek zararlardan site yönetiminin sorumlu tutulmadığını kabul etmiş sayılırlar. 

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçilerin işlemlerini site yönetimi çerez kullanarak takip edebilir. Bu durum karşısında üyeler, kullanıcılar ve ziyaretçiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.

Site üzerinde bulunan hatalı içeriklerden veya yayın kesintilerinden site yönetimi sorumlu değildir.

Site yönetimi site üzerinde yazarlar tarafından yazılan yazılardan dolayı yasal sorumluluk kabul etmez.

[baslik]GİZLİLİK[/baslik]

Üyeler kayıt sırasında siteye vermiş oldukları kişisel bilgiler arasındaki telefon numaralarına ve e-posta adreslerine site yönetimi tarafından mesaj gelebileceğini kabul ettiklerini beyan ederler.

Üyelerin kendi aralarında yazdıkları tüm konuşmalar gizlidir. Yasal mercilerin talebi olmadığı sürece bu gizlilik bozulamaz. Yasal mercilerin talebi ile gizliliğin bozulması yasadan kaynaklanan bir vecibe olduğundan dolayı gizlilik hükümlerine aykırı sayılmayacaktır.

[baslik]GÜVENLİK[/baslik]

Üyeler kayıt sırasında oluşturdukları şifrelerin basit ve kolay tahmin edilebilir olmasından dolayı çalınabileceğini kabul etmişlerdir.

[baslik]LİNKLER[/baslik]

Klavyer.Com’te başka sitelere ulaşan linkler mevcuttur. Bu linklerin ulaştığı sitelerin içeriğinden, Klavyer.Com kesinlikle sorumlu tutulamaz

[baslik]ALINTI[/baslik]

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler, site üzerindeki yazılı ve görsel içerikleri farklı bir sitede yayınlayabilmeleri için https://www.klavyer.com/ adresi olarak aktif link vermeleri gerekmektedir. Aktif link verilmeden yapılan yayınlar Telif Hakkı ihlali doğurduğunu ve bunun sonucunda hukuki ve cezai takibata maruz kalacağını kabul etmişlerdir.

Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler Klavyer.com üzerinde farklı bir sitenin linkini yayınlarken telif hakkı ihlaline yol açmamalıdır. Bu gibi durumlarda site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

[baslik]YETKİLİ MAHKEME[/baslik]

İş bu Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve Türk Kanunları geçerlidir. Taraflar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Denizli Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılmıştır.

[baslik]TEBLİGAT[/baslik]

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt sırasında vermiş oldukları kişisel bilgilerdeki adresin gerçek adresleri olduğunu, bu adresin değişmesi durumunda kullanıcı bilgilerini güncelleyeceklerini kabul etmiş sayılırlar.

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt sırasında vermiş oldukları kişisel bilgilerdeki adresin yasal adres olduğunu, bu adreslere tebligat yapılabileceğini ve adreste olmasa bile yapılacak tebligatın geçerli olduğunu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. 

[baslik]GEÇERLİLİK[/baslik]

İş bu sözleşmenin herhangi bir maddesi, emredici yasa hükümleri ve özel yasalara aykırılık teşkil ettiği takdirde başka bir deyişle kanuna aykırı olduğu takdirde sadece ilgili madde geçersiz olacak. Bu geçersizlik durumu diğer maddeleri etkileyemeyecektir.

[baslik]KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ[/baslik]

Site yönetimi istediği zaman Kullanım ve Gizlilik Şartlarını değiştirme hakkına sahiptir. 

Site yönetimi site uzantısında mevcut olarak verilen her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan çeşitli bilgileri herhangi bir ihtara ya da ihbara hacet kalmaksızın değiştirme, düzenleme, yayını durdurma, yayına son verme hakkını saklı tutar. Site üyeleri, kullanıcıları ve ziyaretçiler bunu kabul etmiş sayılırlar. Siteden link verilen içeriklerin site yönetimi tarafından silinmesi durumunda da bu kural geçerlidir. Değişikliler sitede yayınlanma tarihi esas alınarak uygulamaya girer.

Site üyeleri ve kullanıcılar, Kullanım ve Gizlilik Şartlarının tamamını üye olmadan önce okuduklarını ve bu şartları bilerek siteye üye olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler.

Oyun Haberleri
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı