Donanım

Elon Musk’tan Akıllı Saat Üreticilerini Kızdıracak Açıklama!

Dün bir web sitesinde ortaya atılan bazı iddialara Elon Musk’tan tepki geldi. Neuralink ve akıllı saat teknoloji arasında kıyaslama yaparak açıklamalarda bulunan Musk, akıllı saat üreticilerini epey kızdıracağa benziyor.

CleanTechnica isimli bir web sitesi, dün Tesla ile ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çekti. Sitede yer alan ifadelerde Tesla’ nın akıllı saat üretimi için çalışmalara başlayacağı iddia edildi. Bunun üzerine Elon Musk’tan çok net bir cevap geldi. Musk, web sitesinde Tesla şirketinin akıllı saat üretimine başlayacağı iddialarına karşın şu ifadelerde bulundu; “Kesinlikle hayır. Akıllı saatler ve telefonlar dünün teknolojisi, gelecek Neuralink.” CleanTechnica’ da yer alan iddiayı çok kesin bir dille yalanlayan Elon Musk, bu açıklaması neticesinde gelecekle ilgili firiklerini de ortaya koymuş oldu.

Akıllı Saat ve Telefonların Yerini Neuralink Alacak!

Geleceğin Neuralink olduğunu iddia eden Musk’ın üzerinde çalıştığı bu yeni teknolojinin ne olduğunu tekrar hatırlayalım. Musk’ın kurucusu olduğu Tesla Motors ve SpaceX şirketlerinin projesi olan Neuralink, insan beyni ile yapay zekayı bir araya getirmeyi amaçlıyor. Kimi kesimi heyecanlandırırken kimi kesime de korku salan bu proje ile insan beyninin ilgisayara bağlanabilmesi amaçlanıyor. Peki bu işlem nasıl gerçekleştirilecek?

İşte Bilgisayara İnsan Beyninin Bağlayan Neuralink…

Bilgisayarı doğrudan beyne bağlamayı amaçlayan Neuralink, bunu üzerinde çalıştığı implantlar ile mümkün kılacak. Şu an domuzların üzerinde denen cihazların, olumlu sonuç verdiği firma yetkililerince iddia ediliyor. Beyne basit bir işlemle yerleştirilen küçük bir çip sayesinde hayata geçecek olan Neuralink’in Alzheimer, demans ve Parkinson gibi hastalıkları tedavi edeceği öne sürülüyor. Yakında insan denekler üzerinde de çalışmaya başlanacak olan bu teknoloji bazıları içinse oldukça korkutucu…

Neuralink teknolojisinin akıllı telefon ve saatlerin ciddi anlamda önüne geçeceğini vurgulayan Elon Musk, yaptığı açıklama ile iddiaları yalanlarken gelecekle ilgili fikirlerini ortaya koymuş oldu. Bozuk para büyüklüğündeki çiplerin insan beynine yerleştirilmesi ile başlayacak yeni dönem, Musk’ ın asıl hedefini oluşturuyor… Açıklamalarında ise görünen o ki Neuralink’ in tüm akıllı telefon ve saatlerin yerini alacağına karşı inancı büyük. Geleceğin Neuralink teknolojisi olacağını iddia eden Elon Musk’ın bazı üreticileri kızdıracağı bu sözleri, gelecekle ilgili herkesi düşündürecek gibi duruyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı