Mobil

Spotify Açıklamasıyla Apple’a Ateş Püskürdü!

Apple dün akşam tanıttığı yeni servisi Apple One ile 6 farklı dijital hizmeti bir araya getirdiğini açıkladı. Yapılan tanıtımın ardından Spotify, Apple firmasının haksız rekabete yol açacak adımlar attığını iddia ederek sert açıklamalarda bulundu.

Dün akşam tanıtımı gerçekleştirilen Apple firmasının yeni abonelik servisi olan Apple One, sisteminde Apple One’da Apple Music, iCloud, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Fitness+ uygulamalarının hepsini birleştirdiğini duyurdu. Apple One servisinde 6 uygulamanın bir araya getirilerek sunulması İsveç merkezli şirket Spotify’ i çileden çıkarttı.

Spotify Yetkililere Seslendi: “Apple’a Karşı Harekete Geçin”

Online müzik servisleri alanında hizmet veren Apple Music ve Spotify’nin kıyasıya bir rekabet içinde oldukları biliniyordu. Ancak dün Apple’ ın gerçekleştirdiği toplantının ardından durum iyice gerginleşti. Spotify yaşanan bu gelişmelerden sonra, haksız rekabete son verilmesi isteği ile yetkililere çağrıda bulundu.

Apple’ a karşı harekete geçilmesini talep eden firmanın açıklamaları şu şekilde kaydedildi; “Bir kez daha Apple, rakiplerini dezavantajlı duruma düşürmek ve tüketicileri kendi hizmetlerini tercih etmek zorunda bırakmak için hakim konumunu ve adaletsiz uygulamalarını kullanıyor. Rekabet yetkililerini, Apple’ın kontrol edilmediği takdirde geliştirici topluluğuna onarılamaz zararlar verecek ve kolektif dinleme, öğrenme, yaratma ve bağlantı kurma özgürlüklerimizi tehdit edecek, rekabete aykırı davranışını kısıtlamak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.”

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı