Advertorial

Windows 10’da Cihazımı Bul Özelliği Nasıl Kullanılır.

Microsoft’un piyasaya sürdüğü Windows 10 kullanıcıların epey beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Sistem bünyesinde getirmiş olduğu birçok özellikle kullanıcılara pek çok yenilik sağlamakta. Sisteme zaman zaman gelen güncelleme paketleriyle de bu yeniliklere her geçen gün bir yenisi eklenmekte. Cihazımı Bul özelliği de bu paketlerle eklenen bir özellik. Özelliğin detaylarına Windows 10’da Cihazımı Bul Özelliği Nasıl Kullanılır? başlıklı bu yazımızda değineceğiz.

Nedir bu ‘Cihazımı Bul’ özelliği ve ne işimize yarar? Bu özellik kaybettiğiniz veya çalınmış olan bilgisayarınızın konum bilgilerini uygulayacağınız birkaç basit adımla görebilmenizi sağlamakta. Bilgisayarınız kaybolsa veya çalınsa bile bu özellik sayesinde Microsoft hesabınıza giriş yaparak cihazın konum bilgilerine detaylarıyla ulaşabiliyorsunuz.

  • Öncelikle bilgisayarınızın sisteminin güncel olduğundan emin oldun. Güncel değilse gerekli güncelleme işlemlerini yapın. Sisteminizin güncelliğini kontrol edebilmek için ‘Başlat’ menüsünü açın ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede ‘Sistem’ menüsüne girin ve ardından ‘Hakkında’ seçeneğine tıklayın. Gelen sayfada sistem bilgileriniz detaylarıyla görünmektedir.
  • Cihazımı Bul özelliğini aktif olarak kullanabilmek için cihazınızın konum ayarlarını yapmanız gerekiyor. ‘Başlat’ menüsüne girin ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. ‘Gizlilik’ sayfasına geçiş yapın ve ‘Konum’ sekmesine tıklayın. Bu kısımda ‘Bu cihaz için konum’ başlığının Açık olarak ayarlı olduğuna emin olun, değilse açın.
  • Konum bilgilerinin aktif edilmesinin ardından ‘Başlat’ menüsüne girin ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. ‘Güncelleştirme ve Güvenlik’ sayfasına girin ve bu kısımda ‘Cihazımı Bul’ sekmesine geçin. Sistemin otomatik olarak ‘Cihazımı Bul Kapalı’ şeklinde ayarlamış olduğu kısmı değiştir butonuna tıklayarak ‘Cihazımı Bul Açık’ olarak değiştirin.
  • Kayıp veya çalıntı durumu yaşamanız halinde Microsoft’un resmi internet sitesine girin ve ‘Devices’ kısmından kullanmakta olduğunuz Microsoft hesabıyla sisteme giriş yapın. ‘Cihazımı Bul’ bağlantısına tıklayın ve böylelikle cihazınızın bulunduğu son konum harita üzerinde ayrıntılı bir şekilde karşınıza çıkmış olacaktır.

Kaynak:Teknolojihaber

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı