Yayın akışı

3D Dokunmatik Hologram Geliştirildi

Bilim kurgu filmleri sonunda gerçek oluyor! Star Wars filmlerinde görmeye alışık olduğumuz 3D hologram teknolojisi yakında hayatımıza girecek. 

Evet sonunda 3D hologram teknolojisi yaratıldı. Star Wars ve Iron Man gibi bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz 3D hologramlar dokunmatik olarak üretiliyor.

Japon teknoloji araştırmacıları tarafından geliştirilen bu hologramlar dokunuşları hissederek size tepki verebiliyorlar. Filmlerde gördüğümüz havada asılı duran ve elleri ile dosyaları açan kişiler yakında gerçek olacak gibi duruyor. Güçlü lazerler yardımı ile üretilen bu hologramlar “Peri Işıkları” olarak isimlendiriliyor.

Bu hologramı kullanan kişilerin anlattığı kadarıyla bir zımpara kağıdına dokunurken hissedilen algı nasıl ise holograma dokunulduğunda da aynı şey hissediliyor.

Aşağıdaki videolardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Dokunmatik hologram teknolojisinin gelişmesi ile artık tüm elektronik cihazlarda kullanılacağını söyleyebiliriz. Kısacası ileri ki dönemlerde hayatımızın her alanında bu teknoloji ile karşılaşabiliriz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı