HaberlerYayın akışı

Bilgi Üniversitesi Oyun Tasarım Bölümünü Açtı

Oyun sektörünün akıl almaz bir şekilde gelişmesi Üniversiteleri de etkilemeye başladı. 

Ülkemizde bu güne kadar bulunmayan ve yurt dışındaki üniversitelerde görmeye alışık olduğumuz oyun tasarım bölümleri en sonunda İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu içerisinde 4 yıllık lisans eğitimi olarak açıldı.

Oyun sektörü bilindiği üzere oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Ülkemizde ise bir hayli geri kalan bu sektörde ne yazık ki büyük oyun firmaları bulunmuyor. Fakat oyunlar konusunda gençlerin ilgisinin her geçen gün biraz daha artma eğiliminde olduğunu biliyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi bu açığı fark ederek uluslararası düzeyde oyun geliştiricileri yetiştirmeyi hedefliyor.

istanbul-bilgi-universitesi-oyun-tasarim-bolumu

2015-2016 akademik yılında ilk eğitimini verecek olan bölüm, öğrencilerini LYS sınav sonuçlarına göre seçecek. Bilgi Üniversitesi dışında ülkemizde bu sektör ile ilgili açılan diğer bölümlere baktığımızda Bahçeşehir Üniversitesi‘nde 2014-2015 öğretim yılında Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programının açıldığını, İpek Üniversitesi‘nde ise yine 2015-2016 akademik yılında dijital oyun bölümünün açılacağını görüyoruz.

istanbul-bilgi-universitesi


AMD Gaming Evolved İnceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı