MobilYayın akışı

En son çıkan telefonların SAR değerleri

Hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturan akıllı telefonları gece gündüz yanımızdan ayırmıyoruz. Peki SAR değerleri hakkında bir bilginiz var mı?

Radyasyon insan vücuduna inanılmaz zarar veriyor ve elektronik cihazların ortama radyasyon yaydığı herkes tarafından biliniyor. Peki en çok kullandığımız akıllı telefonların aslında size ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?

Öncelikle SAR değeri Specific Absoration Rate olarak geçiyor. Yani Özgül Soğurma Değeri olarak çevirilen SAR vücuda alınan radyasyonun miktarını gösteriyor. Normal şartlar altında 1.00 W/kg değerinden sonra insan vücudu zarar görmeye başlıyor. Gelelim piyasadaki son model akıllı telefonların SAR değerlerine;

LG G4

Baş: 0.29 W/kg

Gövde: 0.72 W/kg

lg-g4-fiyat

Oyun Haberleri
1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Tam değerlerini bilmiyorum fakat replika tüm telefonların orijinallerine oranla çok daha fazla SAR değerine sahip. Bu nedenle ucuz diye bu tür elektronik ürünleri almak sağlık açısından fark etmeseniz bile çok kötü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı