HaberlerİncelemeProgramYayın akışı

AMD Gaming Evolved İnceleme

Bu yazıda AMD’nin kendi ekran kartları için çıkardığı Gaming Evolved programını inceliyoruz. GeForce Experience’ın AMD için yapılmış versiyonu da diyebiliriz. 

Bir çok oyuncunun bildiği gibi çok öncelerden NVIDIA kartlar için GeForce Experience yazılımı vardı ve oyuncular ekran kartı seçerken bu özelliğe çok dikkat ediyordu, zira bu program sayesinde yapılabilen en güzel şey geçmişe dönük video kayıtları (Shadowplay) oluşturmaktı, AMD için yapılan Gaming Evolved programı olmadan önce oyuncular AMD alır ilken 2 defa düşünmeleri gerekiyordu, zira NVIDIA kartlardaki gibi geçmişi kaydedemeyeceklerdi bir program yoktu ve video kayıtları için extra bir program kullanmaları gerekecekti.

AMD Gaming Evolved vs Nvidia GeForce Experience
AMD Gaming Evolved vs Nvidia GeForce Experience

İşte tamda bu sebeplerden dolayı AMD kendi programı AMD Gaming Evolved‘i geliştirdi, Program GeForce Experience kadar stabil çalışmasa da kendine göre bir çok artısı bulunuyor, bunların başında aktif oluğunda FPS oranlarında yükselme sağlaması ve daha kaliteli optimizasyon sayesinde grafik iyileştirmesi geliyor, ayrıca kayıtlar için şu an BETA olan Plays.TV kısayolu ile hemen upload yapılabilmesi ve oyunlara ait topluluk sayfaları geliyor. ha bunların yanı sıra oyun oynayarak da puan toplayabiliyor, bu puanlar ile bedava oyun bile alabiliyorsunuz, incelemede bunlardan da detaylı olarak bahsediyoruz.

Oyun Haberleri
1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı