1Donanımİnceleme

Logitech G602 inceleme

Farenin sol kısmında 6 adet kısayol tuşu ve iki adet dpı ayarlama tuşu yer alıyor. 5 farklı dpı ayarını 205 ile 2500 arasında bu tuşlar ile çok kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğinizde üzerinde bulunan ışık sayesinde hangi seviyede olduğunu görebiliyoruz. Fakat buradaki esas sorun bazen örneğin oyunda ateş ederken yanlışlıkla dpı tuşuna basmanız çünkü bu tuşlar büyük tuşun hemen kenarında yer almış. Logitech’in burada bir tasarım hatası yaptığını söyleyebilirim. Çünkü özellikle online oyunlar sırasında bazı durumlarda heyecanlanıp yanlışlıkla bu tuşa basma ihtimaliniz yüksek. İlk etapta böyle bir sorun yaşayabilirsiniz fakat alıştıktan sonra bu sorun ortadan kalkacaktır. Kısayol tuşlarını ise yazılım üzerinden farklı tuşlara atayabiliyorsunuz.

Farenin altında bulunan lazer alıcısı cihazın farklı yüzeylerde çalışabilmesini sağlıyor. Fakat Logitech’in bazı farelerinde olduğu gibi Darkfield özelliği bulunmadığından cam yüzeylerde kullanamıyoruz. 2 kalem pil ile çalışan fareyi eğer hafifletmek isterseniz tek pile de düşürebiliyorsunuz. 130 gr ağırlığa sahip olan farenin çok da fazla ağır olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenle özellikle iki pil kullanmanızı tavsiye ederim. Şahsen oyun oynarken daha ağır bir fare daha fazla işinize yarayacaktır. Fare üzerindeki tuşların tıklama ömrü ise 20 milyon. Farenin hareket ömrü ise 250 km. Yani farenizi toplamda 250 km hareket ettirdikten sonra kullanılamaz hale geliyor. Bu nedenle G602 inanılmaz sağlam ve kaliteli bir fare. Farenin fiyatını merak edenler için 230 TL olduğunu söylemeliyim. İlk etapta size pahalı gibi gelebilir fakat verdiğiniz parayı hak eden bir fare istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

SAMSUNG CSC

Önceki sayfa 1 2 3
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı