1Oyun Konsolu

PlayStation 5 bulut üzerinde mi olacak?

PlayStation’ı fiziksel olarak elimizde bulundurmaya alıştık. Fakat PlayStation 5 ‘in bulut üzerinde dijital bir platform olabileceği açıklandı !

Günümüzde film ve oyun gibi çeşitli veriler artık bulut gibi dijital platformlarda saklanmaya başlandı. Bu da doğal olarak CD ve DVD’lerşn ortadan kalkmasına neden oluyor diyebiliriz. Alınan yeni bir habere göre ise Sony‘nin yeni oyun konsolu PlatStation 5 bulut üzerinde bir platform olabileceği açıklanmış durumda.

Sony‘nin başkanı Masayasu Ito tarafından yapılan açıklama şu şekilde; ”Sony PlayStation 5’i mutlaka üretecek. Fakat bunun klasik konsol olarak mı yoksa bulut üzerinde mi olacağına dair kesin bir şey söyleyemem. Fakat format ne olursa olsun PlayStation 5 oyunları ortaya çıkacak” 

Teknoloji analistlerinin de artık fiziksel oyun konsollarının kalkacağını düşünmesi bu olasılığı artırıyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Sony PlayStation 4'ün Türkiye Fiyatı Konusundaki Açıklamalar!

Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı