1

Microsoft liderliğe biraz daha yaklaştı

En değerli şirketler sıralamasında artık Microsoft 2. sırada yer alıyor. İlk sırada ise halen daha Apple bulunuyor. 

Bildiğiniz gibi dünyanın en değerli şirketi uzun bir süredir Apple. İkinci olarak ise Exxon Mobil isimli firma geliyordu. Fakat son güncelleme ile bu sıralama değişmiş gibi görünüyor.

Yayınlanan son haberlere göre artık dünyanın en değerli ikinci şirketi Microsoft. Aslında 3. sırada olan Microsoft, Exxon Mobile’ı geçerek liderliğe biraz daha yaklaşmış durumda.

Bu sıralama ise doğal olarak şirketlerin toplam serveti ölçülerek yapılıyor. Bu ölçümlere göre Microsoft tam olarak 410 milyar dolar değerinde. hatta bu rakamın her geçen gün biraz daha artığı düşünülüyor. Exxon Mobile ise 404 milyar dolarda kalıyor.

Birinci sırada yer alan Apple’a baktığımızda ise 616 milyar dolar olduğu biliniyor. Liderlik koltuğunu ele geçirmek şu an için neredeyse imkansız gibi görünse de aslında öyle değil. Çünkü Microsoft, Apple’a oranla bu 18 aylık süre içerisinde %70 daha hızlı değerlenmiş durumda.

Bu iki firma arasında rekabet ileri ki dönemlerde nasıl bir hale gelecek hep beraber göreceğiz.

microsoft

Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı