cikis-tarihiİşletim Sistemi

Windows 10 deneme sürümünü 1 milyon kişi indirdi

Microsoft tarafından yayınlanan Windows 10 deneme sürümü oldukça büyük ilgi gördü. Öyle ki bu 2 haftalık süreç içerisinde 1 milyon indirme gerçekleşti.  

Windows 10 tanıtımının yapılması ile birlikte bütün gözler yeni işletim sistemine dönmüştü. Microsoft‘un Windows 9 yerine Windows 10′u tanıtması ise bu ilgiyi daha da artırdı. Sonuç olarak tanıtımın ertesi günü yayınlanan deneme sürümü (ayrıca teknik önizleme olarak da geçiyor) yüz binlerce kullanıcı tarafından aynı anda indirilmeye başlandı.

1 Ekimde yayınlanan Windows 10 deneme sürümü bu iki haftalık süreç içerisinde toplamda 1 milyon indirmeye erişmiş durumda. Şu anda sadece beta sürümü olmasına karşı bu kadar çok kişinin indirmesi ise Windows 10’nun şimdiden büyük bir başarı elde edeceğini gösteriyor. Zira yapılan anketlere baktığımızda tanıtımı izleyen kişilerin %90’dan fazlasının Windows 10’u beğendiklerini belirttiler.

Duyurulan bir başka haber ise 1 milyon kişiden 200 bininin Microsoft’a görüşlerini bildirmek için geri dönüş yaptığı yönünde. Tam sürümün ise 2015 yılında çıkacağı biliniyor. Fakat çıkışına kadar Windows 10’nun çok daha fazla geliştirilmesi gerektiğini açıklayan firma deneme sürümünü kullanan kullanıcıların geri bildirimlerini değerlendirmeye başlamış durumda.

windows-10-snap

Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı