İncelemeİşletim Sistemi

Windows 10 inceleme

Bu yazımızda sizlerle Microsoft tarafından kullanıcılara açılan yeni işletim sistemi Windows 10 deneme sürümünü inceliyoruz. 

Öncelikle bildiğiniz gibi Windows 10 ile başlat menüsü geri gelmiş durumda. Bu menüde daha önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi hem klasik görünüm hemde kutucuklar bulunuyor. İstediğimiz gibi düzenleyebildiğimiz başlat menüsünde bu kutucukların boyutlarını veya yerlerini çok kolay bir şekilde değiştirebiliyoruz. Bu kutucuklara ilgili uygulamadan sürekli olarak bildirim geliyor.

Burada asıl farklı olan kısım başlat kutusunun tüm boyutunun değiştirilebilmesi. Windows 10 tanıtımı sırasında bahsedilmeyen bu özelliği ön sürümü yüklediğimizde fark ediyoruz. Kutunun en üstüne tıklayıp sürükleyerek başlat menüsünü ister yatay olarak ister dikey ister kare kullanabiliyoruz. Bu tamamen bize kalmış.

Menünün alt kısmında yine arama kutumuz bulunuyor. Bu kutudan çok hızlı ve kolay bir şekilde istediğimiz dosyaya ulaşabiliyoruz. Windows 7‘den farklı olarak bu arama kısmında aynı zamanda internet üzerinden de arama yapabiliyoruz. Güç düğmesi de başlat menüsü içerisinde yukarıya alınmış. Böylece artık çok daha kolay bir şekilde bilgisayarımızı açıp kapatabiliyoruz.

windows-10-inceleme2

Oyun Haberleri
1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı