Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp artık tamamen Facebook’un

Şubat ayından beri sonucu beklenen anlaşma en sonunda gerçekleşti. Facebook’un WhatsApp’ı satın alması en sonunda gerçekleşmiş gibi görünüyor. 

Facebook, WhatsApp ikilisi en sonunda birleşiyor. Dün yapılan açıklamaya göre WhatsApp artık tamamen Facebook‘a ait. Gerekli şartları yerine getiren iki dev, bu sayede büyük bir satışa imza atmış durumda. İlk olarak bundan 8 ay önce gündeme gelen bu anlaşma bir neticeye varamamış ve beklemeye alınmıştı. Önceki haberimize buradan bakabilirsiniz.

Bu anlaşma dahilinde Facebook’un WhatsApp için 19 milyar doları gözden çıkaracağı biliniyordu. Fakat bu rakam yenilendi ve değerlenen Facebook hisseleri nedeniyle 21.8 milyar dolara çıktı. WhatsApp’ın neredeyse bütün akıllı telefon sahipleri tarafından kullanıldığını düşünecek olursak dev sosyal medyanın neden bu kadar çok bütçeyi gözden çıkardığını anlayabiliyoruz.

Alınan bir başka habere göre ise WhatsApp kurucularından birisi aynı zamanda CEO’su Jan Koum’da bu satış ile birlikte Facebook bünyesinde çalışmaya başlamış durumda. Koum anlaşma dahilinde 4 yıl boyunca Facebook ile çalıştığı taktirde toplam 1.9 milyar dolar kazanacak.

Sosyal medya tarafından yapılan bir başka açıklama ise uygulamada bir değişikliğe gidilmeyeceği ve kullanıcıların WhatsApp’ı aynen kullanmaya devam edecekleri yönünde.

Whatsapp Satıldı, İşte Yeni Sahibi

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı