GüvenlikTeknoloji HaberleriYayın akışı

USB belleklere dikkat

Çok sık kullanılan USB bellekler için büyük bir güvenlik açığı oluşmuş durumda. Eğer sizde bu belleklerden birisini kullanıyorsanız tehdit altındasınız !

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler derken şimdide yeni bir güvenlik açığı USB belleklerde belirdi. Wired tarafından yapılan bir habere göre BadUSB ismindeki bu güvelik açığı ile Hackerlar bilgisayarlarımıza çok kolay bir şekilde sızabiliyorlar. Güvenlik açığının bu kadar büyük olması ise pek çok kullanıcıyı tehdit ediyor.

İlk olarak Phison of Taiwan isimli şirketin üretmiş olduğu USB belleklerde ortaya çıkan bu güvenlik açığının ise nasıl kapatılabileceği şu anda bilinmiyor. Phison yetkilileri ise bu açığın az sayıda bellekte bulunduğunu ve bunun aslında çok ciddi bir sorun olmadığını belirtti.

usb-bellek

NSA Bu Açığı Zaten Kullanıyor mu ?

Bu yeni gelişmenin ardından ise ortaya daha da çarpıcı bir teori atılmış durumda. Teoriye göre Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA)’nın bu açığı zaten bildiği ve bunu kullanarak uzun bir süredir pek çoğumuzun sistemlerine çok rahat bir şekilde girebildiği düşünülüyor.

nsa-ulusal-guvenlik-dairesi

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı