Donanımİnceleme

Sennheiser PX 95 kulaklık inceleme

Eski günlerdeki klasik kulaklıklara geri dönmek isteyenler için harika bir seçenek olan Sennheiser PX 95 müzik kulaklığını inceliyoruz. 

Tasarım

İlk olarak kulaklığın tasarımına bakacak olursak tek renk seçeneği ile geldiğini görüyoruz. Sadece gümüş kafa bantlığı ve siyak kulaklıkları ile gelen Sennheiser PX 95, ufak olmasından dolayı oldukça az alan kaplıyor. Eskiden Walkman dinleyen kişilerin hatırlayacakları bir tasarıma sahip olan kulaklığa baktığınızda oldukça nostaljik bir havaya sahip olduğunu göreceksiniz. Yani oldukça şık bir kulaklık diyebiliriz. Esnek yapıya sahip olması ve oldukça kaliteli olması nedeniyle uzun süreli kullanımdan sonra bile sizlere halen daha ilk günkü rahatlığı sunacaktır. Kulaklığın sünger kısmı tamamen klasik bir yapıya sahip ve ses izolasyonuna dair hiçbir özelliği bulunmuyor. Dediğimiz gibi tamamen eski kulaklıklara benzeyen bu ürün Walkman severler için mükemmel bir seçenek olacaktır. Altın kabloya sahip olan PX 95 bizlere aynı zamanda bu sayede yüksek kalitede müzik keyfi yaşattırıyor.sennheiser-px-95-kulaklik

Performans

Kulaklık performansına baktığımızda bizlere oldukça yüksek ses sağlayabiliyor. Ayrıca frekans tepkisi de oldukça başarılı. Yüksek dip frekanslara inebilen kulaklık size o derinliği rahat bir şekilde hissettirebiliyor. Davullar ve baslarda oldukça başarılı. Fakat ses seviyesini artırdığımızda ses kalitesi biraz düşebiliyor. Yani alçak seslerde net olarak dinlediğiniz müzikte sesi artırdığınızda o netliği zor duyuyorsunuz ve müzik boğuluyor. Tiz performansı da oldukça iyi olan PX 95’de vurgular oldukça güzel geliyor. Pek çok türde müzik dinleyebileceğiniz bu kulaklıkta özellikle elektronik müzikler bize daha iyi performans sağlıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kulaklığın ses izolasyonu olmadığından dolayı dışarı müzik dinlemeniz halinde dışarıdan gelen sesleri duyabiliyorsunuz. Bu da tabi ki müzik keyfinizi bozuyor. Aynı zamanda yanınızdaki kişilerde ne dinlediğinizi duyabiliyorlar. Bu nedenle onlarda rahatsız olabilir. Özellikle toplu taşıma araçlarında büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Tabi kulaklıkta izolasyon bulunmamasının bir avantajı da var. O da dinlediğiniz müziği sanki açık havada duyuyormuş gibi hissetmeniz. Zira diğer kulaklıklar da bunu yaşayamıyorsunuz.

Evinizde çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz Sennheiser PX 95 ile müziğinizi keyifle dinleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi sesi en sona getirmediğiniz sürece oldukça iyi kalitede ses sağlayan kulaklık fiyatına göre yüksek bir performansa sahip.

sennheiser-px-95

PX 95 Teknik Özellikleri

Tipi: Kafa Bantlı (On-Ear)
Frekans tepkisi: 15 – 27 khz
Empedans: 32 Ohm
Hassasiyet: 114 dB
THD: < 0.1%
Teknoloji:Dinamik
Akustik sistem: Open-back
Ağırlık: 71 gram
Kablo uzunluğu: 1,2 m
Konektör: 3,5 mm
sennheiser-logo
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı