Sistem Gereksinimleri

Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri

Günümüze kadar görüntüleri düzenlemek için birçok program çıktı. Programlar sayesinde görüntülerde beğenmediğimiz kısımları değiştirebiliyor ve istediğimiz efektleri sağlayabiliyoruz. Adobe photoshop CC sistem gereksinimleri PC açısından biraz yüksek seviyede olsa da kullanmaya değer bir program olduğu belli oluyor. Özellikle de dijital görüntülerde düzenleme sağlayan bu program ile istediğimiz efektleri verebiliyoruz. Bu olanak şuanda piyasada başka programlar tarafından da sağlanıyor ama en etkili şekilde Adobe Photoshop tarafından sağlanıyor.

Resimlerde ve ya diğer görüntülerde bazı zamanlar beğenmediğimiz kısımlar olabiliyor. Son zamanlarda bu gibi konularda yardımcı olacak programlar geliştirildi. Bu programların geliştiricisi olarak genelde karşımıza Adobe Photoshop çıkıyor. Görüntü düzenleme konusunda bir marka olan firma son olarak da dijital görüntüleri düzenleme konusunda kolları sıvadı. Adobe Photoshop CC ile dijital görüntülerimizde değişiklikler yapabiliyor ve istediğimiz efektleri verebiliyoruz. Creative cloud’ a bağlı bir program olması ile program ile ilgili tüm güncellemelere anında ulaşabiliyoruz. Programı piyasada profesyonel olarak kullanan birçok firma var. Çok yaygın ve pratik bir program olması ile birçok kişinin ilk tercihi olarak kendini gösteriyor. Akıllı netleştirme özelliği sayesinde çok küçük boyutlu resimlerde bile üst kalitede görüntüler elde edebiliyoruz. Bu özelliği sayesinde çok kısa bir zaman içinde istediğimiz görüntüleri oluşturabiliyoruz. Profesyonel bir program olması aynı zamanda üst seviyede bir kalite sunuyor. Adobe Photshop güncellemelerini anında görebilmemiz sayesinde yeni özellikleri de kullanabiliyoruz. Programlar sürekli olarak güncellendiği için kısa bir zaman içinde kullandığımız program demode olabiliyor. Yeni özellikler konusunda anında haberdar olmamız bu açıdan çok iyi bir özellik. Program geliştiriciler bu konuda çok iyi düşünmüşler. Resimleri photoshop ile düzenlemeye çalışırken en çok karşılaştığımız sorun çözünürlük konusunda yetersiz kalmamız idi. Adobe Photoshop ile bu konuya da çözüm bulmuş olduk.  Akıllı üst örnekleme özelliği ile çok büyük ya da çok küçük boyutlu görselleri çözünürlük sorunu yaşamadan düzenleyebiliyoruz.

adobe-photoshop -cc-sistem-gereksinimleri1Adobe Photoshop gibi programlarda her gün yeni bir güncelleme oluyor. Bu güncellemelere erişebilmek için daha önce belirli sitelerden yardım almak durumunda kalıyorduk. Adobe Photoshop CC programının Creative Cloud bağlantısı olması ile artık güncellemeler konusunda anında bilgi sahibi olabiliyoruz. Programın kendi özelliklerinin yanında bu özelliğinin de olması kayda değer bir özellik. Programın üst seviyede olduğunu Adobe photoshop CC sistem gereksinimleri ileanlamak mümkün. PC açısından profesyonel bir donanım gerektiriyor. Firmalar tarafından profesyonel olarak kullanılan bu program ile görüntülerde harikalar yaratmak mümkün. Daha çok MAC lerde kullanılan program PC lerde de yaygın olarak kullanılıyor. Artık görüntüleri basarken daha net ve istediğimiz gibi görüntüler elde edebileceğiz. Elde edeceğimiz görüntülerde istediğimiz efektleri yarabiliyoruz. Ayrıca her gün kazandırılan güncellemeler ile de farklı özellikleri kullanabiliyoruz. Photoshop gibi programlar artık herkesin evinde kullandığı programlardır. Özellikle de dijital görüntüler konusunda herkes bir arayış içinde. Çünkü dijital görüntüler konusunda kötü neticeler elde edilebiliyor. Bu kötü görünümleri düzeltmek de Adope Photoshop CC ye kalmış gibi görünüyor.

Programın özellikle dijital görüntüler için geliştirilmiş olması programın daha yaygın olarak kullanılmasını sağlıyor. Artık dijital görüntüleri nizde kötü görüntülere maruz kalmanıza gerek yok. Adobe Photoshop CC ile dijital görüntüleriniz için gerekli olan işlemleri yapabilirsiniz. İstediğiniz düzenlemeleri yapabilir ve efektleri de ekleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık normal bir resimden çok farklı görüntüler elde edilebiliyor. Bu program ile bu konuda daha üretken olabilirsiniz. Çünkü dijital resimler artık daha yaygın olarak kullanılıyor. Dolayısı ile Adobe Photoshop bu sürümünde daha fazla kitleye yayılmayı hedeflemiş gibi görülüyor. Windows  ve MAC lerde yaygın olarak kullanılan bu program için biraz gelişmiş bir donanıma ihtiyacınız var.

Adobe Photoshop CC Windows Sistem Gereksinimleri;

 • İşlemci: Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci (2 GHz veya daha üst seviye)
 • İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 7 Service Pack 1 veya Windows 8
 • RAM :1 GB
 • Sabit Disk Alanı: 2,5 GB, yükleme sırasında ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL® 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)
 • Güncelleme, yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir.

Adobe Photoshop CC MAC Sistem Gereksinimleri;

 • 64 bit destekli çok çekirdekli Intel işlemci
 • Mac OS X v10.7 veya v10.8
 • RAM 1 GB
 • Yükleme için 3,2 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (büyük-küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bir disk bölümüne veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)
 • Güncelleme, yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir.
Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı