Sistem Gereksinimleri

Adobe After Effects CC Sistem Gereksinimleri

Adobe, Dünya’ nın 10 büyük medya ve grafik yazılımlarını üreten bir firma olarak, 2005 yılında Macromedia firmasını da satın alarak tasarım konusunda da iddialı gelişmelere imza attı. Günümüzde en büyük dijital gelişimlere imza atan firma, grafik ve yazılım dünyasının özel ve en büyük markasıdır. Adobe After Effects CC Sistem Gereksinimleri işlemci açısında gelişmiş seviyede bir donanıma ihtiyaç duyuyor. Program sayesinde günümüzde izlediğiniz dizilerde, filmlerde ve ya kliplerde istediğimiz görselliği yakalayabiliyoruz. Adobe firmasının bu sürümü tamamen dijital içerikleri destekleyen ve istediğimiz efektleri sağlayabilen özellikler barındırıyor.

Günümüzde izlediğimiz filmlerde, dizilerde ya da kliplerde bizleri hayran bırakan ve gerçekten bir film heyecanı yaşatan efektleri yaşamamızı sağlayan özellikler için ciddi çalışmalar yapmak gerekiyor. Bir filmde ya da dizide kendimizi o dizide hissetmemizi sağlayan efektler için Adobe After Effects CC özelliklerinden yararlanmak gerekiyor. Bu sürümde çekilen videoda farklı kompozisyonlar yapılabiliyor. Farklı renk tonlamaları, ses efektleri, görüntü efektleri bu program ile sağlanabiliyor. Warb stabilizer özelliği ile çekimde kreatif olarak kontrol edebiliyoruz. Bu özellik, çekimde spesifik elemanlara odaklanıp, çeşitli efektler ile çekimi destekleyebiliyoruz. Eskiden video çekimlerine efektler vermek için programların arka planlarında karmaşık işlemler ile boğuşmak zorunda kalıyorduk. Adobe After Effects sayesinde bu karmaşıklık içinden sadece gereken işlemlere dikkatimizi verebiliyoruz. Programın bu konuda kolaylaştırılmış olması sayesinde çekimler için istediğimiz farklılığı yaratabiliyoruz.

adobe-after-effects-cc-sistem-gereksinimleri1Adobe Afer Effects programı günümüzün en gelişmiş video programıdır. Bu sürümde Cinema 4D özelliğinden de yararlanılmıştır. Cinema 4D nin geliştiricisi Maxon ile birleşen Adobe, programı daha da ileriye taşıyarak, video çekimleri üzerinde 4 boyutlu bir görsellik sunmayı hedeflemiştir. Neticede bu konuda da başarılı olduğunu görüyoruz. Program şuanda profesyonel firmaların bir numarası konumundadır. After Effects ile gelen özellikler, Cinema 4D, 3B kamera izleyici ve kamera izleme optimizasyonu, çarpıtma dengeleyici VFX, otomatik bulma, piksel hareketi bulanıklığı, bikübik yeniden örnekleme, katman ve maske yaslama,  ayarları eşitleme özelliği olarak sayılabiliyor. Bu özellikler ile şuanda profesyonel çekim çalışmaları yapılabiliyor. Adobe After Effects CC Sistem Gereksinimleri açısından yüksek seviyede olan beklentileri çoğu kullanıcıyı sıkıntıya soksa bile bu beklentilerin gereksiz olmadığını ve profesyonel çalışmalar için gerekli olduğunu tüm kullanıcılar biliyor. Bizleri hayran bırakan çekimlerin arkasındaki program olarak adını duyuran Adobe After Effects sayesinde artık çok uzun zaman çekimlere efekt eklemek ya da değişiklik yapmak için beklemeyeceğiz. Çünkü bu program oldukça pratik olarak düzenleme yapmamız olanak sağlıyor. Dijital hareketli grafik, prodüksiyon, görüntü renk ayarı için bu programdan mutlaka faydalanın. Elde edeceğiniz çalışmalara hayran kalacaksınız. Programa sadece Creative Cloud ile ulaşmak mümkün olabiliyor.

Adobe After Effects Mac ve Windows için ayrı özellikler talep eden bir programdır. Bu program ile istenilen profesyonel çalışmaları yapabiliyoruz. Profesyonel firmaların kullandığı bu program için Creative Cloud dan yardım almak gerekiyor.

Adobe After Effects CC Windows Sistem Gereksinimleri

 • Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II işlemci; (64-bit)
 • Microsoft® Windows® 7 Service Pack 1 (64 bit), Windows 8, ya da Windows 8 Pro
 • RAM 4GB
 • Önbellek için 10 GB boş sabit disk alanı
 • Ekran, 1280×900
 • OpenGL 2.0
 • QuickTime özellikleri için QuickTime 7.6.6 programı
 • Gerekli yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi hizmetlere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir
 • 64 bit destekli çok çekirdekli Intel işlemci
 • 5 GB kullanılabilir sabit disk alanı; yükleme için ilave boş alana ihtiyaç duyulacaktır. (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemiyor)

Adobe After Effects CC MAC Sistem Gereksinimleri

 • RAM 4GB RAM
 • 5 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir. (Büyük-küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bir disk alanına veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 •  10 GB kullanılabilir sabit disk alanı
 • 14400×900 ekran
 • OpenGL 2.0
 • Gerekli yazılım aktifleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi güncellemelere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir
 • QuickTime özellikleri için QuickTime 7.6.6 programı
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı