Mobil

iPad ortadan kalkıyor mu?

ipad air, apple

Apple’ın tableti iPad’in çok hızlı bir şekilde satış rakamlarını düşürmesi tabletin piyasadan çekileceği endişelerini doğuruyor. 

Teknoloji devlerinden Apple yeni piyasaya sürdüğü cihazları ile her zaman göz önünde bulundu. İlk olarak mp3 çalar olan iPod  ve  Tabletleri olan iPad ile daha sonra ise akıllı telefonların yükselişi ile birlikte iPhone’lar ile bunu başardılar. Daha sonra ise diğer firmalar önde giden Apple’a yetişerek pek çok teknolojik cihazda Apple’a yetişti hatta solladı. Sonuç olarak ise iPad çok süratli bir şekilde pazardaki yerini kaybetti.

IDS tarafından yapılan açıklamalara göre Apple tablet sektördeki yerini hızla kaybetmeye başlamış durumda. Burada oluşan açığı ise Samsung ve Lenovo fazlasıyla doldurmaya başladı. Yayınlanan rapora göre Apple tablet satışlarında bir önceki çeyrekte 19.5 milyon adet satış gerçekleştirmişken son çeyrekte bu rakam 16.4 milyona düşmüş durumda. İki çeyrek öncesine bakacak olursak satışların 26 milyonlarda olduğunu görüyoruz. Samsung ve Lenovo gibi firmalar yükselirken Apple sürekli olarak düşmeye devam ediyor. Bu gidişle Apple birşeyler yapmazsa tablet sektöründen çekileceği söylentileri de bulunuyor.

Samsung’un yükselişine bakacak olursak son çeyrekte 11 milyon satarken bir önceki çeyrekte 8.5 milyon adet tablet satışı gerçekleştirmiş durumda.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı