Yayın akışı

iPad satışları iyi gitmiyor

Samsung-Galaxy-Tab-10.1-vs.-Apple-iPad-Air

IDC firması tarafından yapılan piyasa analizine göre iPad satışları oldukça kötü durumda. 

Apple tabletler gözden düşmeye mi başladı. IDC araştırma şirketi tarafından hazırlanan bir rapora göre iPad satış rakamları sürekli azalıyor.

Rapora baktığımızda iPad satışlarının bu yılın ilk çeyreğinde 26 milyon olduğunu görürken diğer çeyrekte 19.4 milyon ve yılın son çeyreğinde 16.4 milyon olduğunu görüyoruz. Bu 10 milyonluk düşüşün nedeni şu an bilinmese de bundan diğer firmalar yararlanıyor.

Samsung tablet satışlarına baktığımızda son iki çeyrekte 8.5 ve 11.2 milyon tabletin satıldığını görüyoruz. Yani Samsung tablet satışlarının her geçen gün arttığını söyleyebiliriz.

Tablet satışlarına Lenovo‘ya baktığımızda ise son çeyrekte 2.1 milyon satış gerçekleştirdiğini fakat bir önceki çeyreğe oranla satış kapasitesini yüzde 224 artırdığını biliyoruz.

Bu düşüşün nedeni olarak Samsung’un son zamanlarda yaptığı  ve kendi tabletleri ile Apple tabletlerinin karşılaştırıldığı reklamlar olma ihtimali var. Bakalım Apple bu durum karşısında nasıl bir satış taktiği uygulayacak.

apple

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı