Mobil

Bu akıllı telefon 20 dolar!

arm-android-telefon

ARM tarafından geliştirilen yeni akıllı telefonun fiyatı sadece 20 dolar olacak.

Akıllı telefonların günümüzde çok pahalı olduğunu ve birçok kişinin bu telefonları almakta zorlandığını biliyoruz. Bu duruma bir çözüm bulmak isteyen ünlü çip üreticisi ARM, tüketicilere 20 dolarlık bir akıllı telefon sunmayı planlıyor.

Önümüzdeki aylar içerisinde piyasaya sürülecek olan bu yeni telefonun şu anda bilinen teknik özellikleri şu şekilde;arm-akilli-telefon-20-dolar

  • Tek çekirdekli Cortex-A5 işlemci (49 dolar olan BLU dash modelinde çift çekirdek bulunacak)
  • EDGE (2.5) internet desteği

Bu özelliklere baktığımızda öncelikle telefonda 3G desteğinin olmadığını sadece EDGE teknolojisinin desteklendiğini görüyoruz. İşlemcisine baktığımızda ise  Cortex-A5 işlemcinin iPhone 1 ile iPhone 2 arasında bir hıza sahip olduğunu söyleyebiliriz.

20 dolarlık bir telefon için bile bu özellikler oldukça yüksek görünüyor. Özellikle tek amacının sadece bir telefonun ana özellikleri olan arama yapmak, SMS yollamak ve internete girebilmek olduğunu düşünecek olursak Cortex-A5 işlemcisinin fazlasıyla yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı