Mobil

Samsung Aksesuarlara Çip Yerleştirecek

samsung

Samsung, tablet ve akıllı telefon alan kullanıcılarını korumak adına, kullanıcılarının sadece kendi üretmiş olduğu aksesuarları alma konusunda bir çözüm yolu arayışı içerisinde.

Samsung ve Apple gibi büyük teknoloji devleri, aksesuarlar konusunda oldukça dertli, yeni çıkan haberlere göre ise Samsung, aksesuarlara ID çipler yerleştirerek yeni bir yol geliştirmeyi planlanıyor.

Piyasada çıkan ve üretici bile doğru düzgün belli olmayan lisanssız şarj adaptörleri ve piller ile ilgili sürekli sorunlar yaşanıyor. Bilinçsiz kullanıcılara, daha ucuz sandığı ürünleri kullanarak, kullanmış olduğu cihazlarda sorun yaşıyorlar. Elektrik akımına kapılmalar, pilin veya telefonun patlaması gibi bir çok problem yan sanayi ürün kullanımı sonucunda ortaya çıkabiliyor.

Akıllı telefon piyasası her geçen gün büyüyor ve gelişiyor, üçüncü parti aksesuar işi ise bazı korsanlar için oldukça karlı bir kazanç kapısı olarak görülüyor ne olsa üreticiye telif hakkı verilmiyor. Bu korsanlara karşı ise Samsung cephesinden gelen haberlerde, yeni aksesuarlara ID çip yerleştirilerek kullanım alanları kısıtlanacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı