Video Galeri

Battlefield 4’ün sistem gereksinimleri

Dice ve Electronic Arts‘ın üzerinde çalıştığı yeni oyunu Battlefield 4‘ün PC için sistem gereksinimleri Ubisoft tarafından açıklandı.

Hiç şüphesiz en çok beklenen oyunlar listesinin en başlarında olan Battlefield 4‘ün sistem gereksinimleri belli olmaya başladı. Battlefield 4’ün PS3, Xbox 360, PS4 ve Xbox One ile birlikte PC içinde piyasaya sürüleceğini biliyorduk, şimdi ise Ubisoft oyunun sistem gereksinimlerini açıkladı.

Bir çok oyuncu yeni çıkacak oyunlar ile ilgili övgüler yağdırmakta, bu özgülerin başını çeken oyunlardan biride Battlefield 4. Battlefield 4’ün sistem gereksinimleri hakkında hiç bir şey bilinmiyordu, buda potansiyel oyuncuları merak içinde bırakıyor, acaba benim sistemimde bu oyun nasıl olur gibi soru işaretleri oluşuyordu, bu gün o soru işaretlerini daha aza indirecek bir haberimiz var.

Battlefield 4'ün sistem gereksinimleri

Ubisoft‘un, Uplay üzerinden yayınladığı sistem gereksinimleri için EA veyaDice cephesinden bir doğrulama gelmedi. Uplay tarafından belirtilensistemlere bakıldığında, Dice tarafından açıklanacak olan resmi sistemgereksinimlerinin de 3 aşağı 5 yukarı aynı olacağını söylemek mümkün.

EA ve Dice cephesinden konu ile ilgili henüz hiçbir şey söylenmiş değil ancak Uplay üzerinden Ubisoft yayınladığı sistem gereksinimleri ile akıllarda soru işaretleri yaratmayı başarmış gibi görünüyor. Uplay’de yazan sistem gereksinimlerine göre, Dice tarafından açıklanması beklenen resmi sitem gereksinimlerini de hemen hemen ne olacağıı belli olmaya başladı.

Ve karşınızda Uplay’in açıklamasına göre Battlefield 4 ile ilgili sistem gereksinimleri;

İstenilen Minimum sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows Vista (Service Pack 1) 32-bit
 • İşemci: 2 GHz Dual Core (Core2 Duo 2.4 GHz or Althon X2 2.7 GHz)
 • Hafıza: 2 GB RAM
 • Boş Sabit Disk: 20 GB Boş Hard Disk AlanıBattlefield 4'ün sistem gereksinimleri
 • Ekran Kartı: DirectX 10.1 uyumlu 512 MB Ekran Kartı
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c Uyumlu Ses Kartı

Önerilen sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşemci: Quad-core işlemci
 • Hafıza: 4 GB RAM
 • Boş Sabit Disk: 20 GB Boş Hard Disk Alanı
 • Ekran Kartı: DirectX 11 uyumlu 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 or ATI Radeon 6950)
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c Uyumlu Ses Kartı

Çok konuşulan oyunun sistem gereksinimlerini gördük, Battlefield 4 oyun motoru olan Frostbite 3 ilede gündemden hiç düşmüyor, oyun ile ilgili bir video ile oyunun grafiklerini de sizlere göstermek isteriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. gerçektende cok akıcı ve saglam bir yazı olmuş oyun için kitapçık hazırlanmış gibi

 2. Battlefield serisinde en son oyun olarak Battlefield 2’yi oynadım. Bilgisayar bazı yerlerde kasıyordu. O günden sonra battlefield oynamadım. Baksanıza en az çift çekirdek işlemci istiyor. Nerde öğrenci adamda öyle bilgisayar :D

 3. bu son çıkan oyunlar için yeni bilgisayar almak lazım hiçbirini kaldırmaz benim bilgisayar :D

 4. BF3’ün ardından gelen bu oyun kullanıcıların heyecanını yükseltmişti. Şimdi sunulan bu oyun videosu ise herkesin iştahını kabartmaya yetiyor. Merakla ve heyecanla çıkacağı günü bekliyorum.

 5. Battlefield serilerinin en güzel olacağına inancım tam videosunu izlediğimde bile istahim kabarıyor sistem gereksinimlerinide karşılıyor bilgisayar ciksada oynasak süper oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı