Sosyal Medya Haberleri

Facebook paralı üyelik gelecek mi?

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 1Twitter kurucularından Biz Stone geçenlerde Medium isimli blogda yazdığı yazı sosyal medya da tartışmalara neden oldu. Stone’a göre Facebook kullanıcılarının reklamlardan kurtulabilmeleri için özel Facebook reklamsız paralı üyelik gelebileceğini belirtti. Eğer olursa ücretli olan bu premium üyelik sayesinde artık sosyal medyayı reklamsız olarak kullanabiliriz.

Bu yeni fikir için üyelik ücretinin ne kadar olacağı sorulduğunda ise 10 dolar gibi ucuz bir fiyat olacağını böylece tüm kullanıcıların bu hizmetten yararlanabileceklerini belirtti.

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 3Facebook’a gelen onlarca yeni özellikten sonra Stone kendi hesabını kullanmaya bir süre ara vermiş. Bir süre sonra hesabına tekrar girmeye başlayan Stone‘nun aklına ilk olarak Facebook reklamsız paralı üyelik gelmiş. Ayrıca bu yeni üyelik ile beraber yalnızca reklamlar kalmayacak. Aynı zamanda normal kullanıcılardan farklı olarak değişik özelliklere sahip olabileceğiz. Bu özellikler hakkında şu anda detay açıklamayan Stone, Facebook’un bu yeni fikrine sıcak bakıp bakmayacağını bilmiyor.

Hesaplamalara göre bu premium üyelik hizmeti uygulama girer ve tüm kullanıcıların sadece yüzde 10’u bu üyeliği satın alırlarsa  ayda yaklaşık 1 milyar dolar gibi bir rakamın kazanılacağı tespit edilmiş.

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 2Geçtiğimiz aylarda facebook zaten buna benzer bir paralı sistem uygulama koymuştu. Bu hizmet ile tanımadığımız kişilere mesaj gönderebiliyorduk. Bu sistemin ne kadar kullanıcı tarafından kullanıldığı bilinmiyor. Fakat premium üyelik sistemi oldukça sevilecek gibi görünüyor.

Daha önceden Pandora‘da kullanılan bu sistem daha önceden oldukça ilgi görmüştü. Ve de halen daha gelirlerinin büyüdüğü biliniyor.

Bakalım facebook paralı hizmetleri arasına bunu da katacak mı.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Bence güzel bir haber zaten facebook kendi kendini yok etmeye başlamıştı bu da işleri iyice hızlandıracaktır, premium üyeliklerinin geliri yüksek olsada bir süre sonra başarısız olacaktır.

 2. Güzel bir uygulama olcaktır ama kim reklamlar da rahatsız olsun ki. Bence yapsalar bile satın alan kulanıcılar, satın almayan kullanıcılar’a göre az olucaktır.

  1. orası öyle tabi ki ama satın alanda çok olacaktır hiç bir özelik olmasa bile preminyum kullanıcıyım demek için alan olur ;)

 3. Bende yukarıdaki yorumlara katılıyorum eğerki bir paralı durum söz konusu ise başta türkiyedeki insanlar olmak üzere tamamen twitter vb. sosyal ağlara kayacaklardır. Facebook için gereksiz bir uygulama olur elit olarak gösterme istemesinden kaynaklanıyor bence.

  Haber İçin teşekkürler haberimiz oldu :)

 4. Ya zaten facebook bu aralar iyice üye kaybetti şimdi bide bu gelirse facebook’a veda edelim daha iyi hem facebook reklamlarından kurtulmak istiyorsanız bunun için programlar var…

 5. Gelirse Türkiye’den özellikle çok üye kaybedeceğe benziyor. Ben reklamları hiç görmüyorum gözüme de çarpmıyor.

 6. ben şahsen reklamlardan hiç rahatsız olmuyorum, reklamları hiç görmüyorum neredeyse, önerilen bağlantı yada sposorlu gibi duvarda çıkmadıkça…

 7. Gelmesi Güzel Olur Fakat Türkiye’den Alacaklarını Sanmıyorum Bizler Program Geliştirir Oo Reklamları Kapatırız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı