Yayın akışı

2013’ün En iyi Online MMORPG Oyunları

Sizler için 2013 yılının en iyi online oyunlarının bir listesini çıkardık.  Dünyada milyonlarca oyun içerisinden seçilen bu oyunlar bulabileceğiniz en iyi online oyunlar olarak belirlendi. 

 

World Of Warcraft

world-of-warcraft-mists-of-pandaria

 

World Of Warcraft çıktığından bu yana MMORPG türü oyunlarda liderliğe geçmiş ve hala daha en çok oynanan online oyunlardan birisidir. 10 milyondan fazla üyesi ile aynı zamanda en çok üye sayısına sahip oyun olarak kabul edilen World Of Warcraft mükemmel grafikleri, soundtrack’leri, atosferi, pvp yapısı ve daha sayamayacağımız pek çok özelliği ile diğer MMORPG oyunlara göre farkını açıkça ortaya koymaktadır. Kısaltması WOW olan oyun ücretli olup son çıkan ek paketinin adı World of Warcraft Mists of Pandaria ‘dır.

 

League of Legends

 

league-of-legens-online-oyun

 

Riot Games tarafından yapılan bu oyun dünyanın en çok oynanan oyunu oldu. Aslında Dota ‘nın farklı bir versiyonu olan League of Legends gerek grafikleri gerekse oyuncu sayısı ile sayılı online oyunlar arasında yer alıyor. Ayrıca yakın zamanda oyunun türk serverı açılmış yazılar ve seslendirmeler de artık türkçe olmuştur. Bu da ülkemiz için bu oyunu daha cazip kılan etmenler arasında.

 

Silkroad 

 

silkroad-online-oyunlar

 

Silkroad  bizlere eski Çin ağırlıkta olmak üzere Orta Asya ülkelerinin eskiden olan yaşantısını gösteriyor diyebiliriz. Bir MMORPG oyunu olarak Silkroad oyununu kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Araf Online

 

araf-online-oyunlar

 

GameTurk sayesinde artık tükçe olarak oynayabildiğimiz bu oyun ülkemizdeki tek HD kaliteli oyun olması ile gözleri üzerine çeviriyor. Ücretsiz olarak oynayabildiğimiz oyunda uzak doğunun savaşlardaki kullandıkları silahlardan zırhlara kadar tüm özelliklerini görebiliyoruz. Oyun içerisinde oyuncuların seçebilecekleri 4 sınıf ve 2 meslek türü bulunuyor.

 

Allods Online

 

allods-online-oyun

 

Allods Online gelecekte geçen bir MMORPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek çözünürlüklü grafikleri WOW ‘a benzese de aslında çok daha farklı bir oyun. Uzun uğraşlar sonucu oluşturulan türkçe seslendirmeleri oyundaki dil sınırlamalarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca pvp sistemi o kadar iyi ki gerçekten birisi ile savaştığınızı hissediyorsunuz.

 

Knight Online

 

knight-online

 

Knight Online ülkemizde 2000 ‘li yıllardan beri en çok tutulan oyun olduğunu söylemeliyim. El Morad yada Karus taraflarından birisini seçerek başladığımız oyun grafiksel yada seslendirme olarak çok başarılı olmasa da oyuncuların en çok tercih ettikleri online oyunlardan birisi.

 

Metin 2

 

metin2-mmorpg

 

Artık adını pek çok yerde duyduğumuz Metin 2 hızlı oyun temposu ile bizleri ekrana bağlıyor. Grafiklerindeki açıklarını bu şekilde kapatan oyun en popüler MMORPG oyunları arasında.

 

Runes of Magic

 

runes-of-magic-mmorpg-oyunu

 

Runes of Magic, World of Warcraft ‘ın en yakın takipçisi diyebiliriz. Muhteşem oynanışı, grafikleri, sesleri ile 3 boyutlu bir MMORPG oyunu.

 

Sizce en iyi oyun hangisi?

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Üzgünüm ama şimdiye kadar gördüğüm en kötü top 10 listesi. Birtek ilk sıradaki World of Warcraft doğru ama onunda neden doğru olduğu konusunda aynı fikirde değiliz. PVE Contenti, Boss Fight mekaniği ve oyunun bunca seneden sonra artık stabil oluşu nedeni ile dünyanın en çok oynanan MMORPG’si. Ama sadece bu kadar. O 10milyon accountun yarısı bot.

    LoL MMORPG değil MOBA. Diğer oyunlar hakkında fazla yorum yapamayacağım, f2p, basit ve item based oyunlar. Ayrıca da 2013’ün oyunları değiller. İşte 2012 ve 2013 yıllarında çıkmış ve rahatlıkla 2013 yılında oynayabileceğin en yeni ve en iyi MMORPGler… 1.WoW / Pandaria 2.SWTOR 3.The Secret World 4.Guild Wars 2 5.Neverwinter D&D 6.Defiance 7.Age of Wushu/Wuii 8.Darkfall 2 9.Final Fantasy 14 10.Archeage … Ayrıca 2013 yılında Dayz Standalone ve Elder Scroll çıkacakken üstteki leş oyunları oynamayın lütfen.

    Oyuncular olarak kaliteyi ne kadar yukarda tutarsanız, o denli kaliteli oyun oynama şansınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı