Magazin Haberleri

İsveç Araştırma Enstitüsü Düzenliyor; ‘Sinema Sektöründe Öncü Kadınlar’

İsveç Araştırma Enstitüsü, ‘sinema sektöründe öncü kadınlar’ konulu bir panel düzenliyor. İsveç Konsolosluğu’na bağlı olan enstitü tarafından düzenlenen panel, 23 Eylül tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleşecek.

İsveç Konsolosluğu’na bağlı İsveç Araştırma Enstitüsü’nün düzenlediği etkinlikte, sinema sektöründe öncü kadınların tarihine ve mevcut sorunlarına odaklanılacak. Çevrimiçi olarak düzenlenen panelde, Türkiye ve İsveç’ten konuşmacılar yer alıyor. Türkiye ve İsveç sinemalarında öncü kadınlar konulu zaman çizelgelerinin paylaşılacağı etkinlik tarihi ise 23 Eylül olacak.

Sinemada Cinsiyet Eşitsizliği

‘Sinemada Öncü Kadınlar’ başlıklı panelde özellikle, Türkiye ve İsveç sinema sektörlerinde öncü kadınların kazanımları ve sinemada yaşanan cinsiyet eşitsizlikleri konularına yer verilecek. Kadının sinema tarihindeki rolünün pek çok açıdan değerlendirileceği etkinlikte hala sürmekte olan cinsiyet eşitsizliğinin sinemada yansıyan yüzü irdelenecek.

Dört Kadın Konuşmacı

Türkiye ve İsveç’ten sinema sektörü çalışanları ve akademisyenlerden oluşan dört kadın konuşmacı ile sunulacak olan etkinliğin dili ise İngilizce… İsveç Film Enstitüsü’nden Anna Serner, Stockholm Üniversitesi Medya Çalışmaları Bölümü’nden Louise Wallenberg, Başka Sinema Direktörü Azize Tan ve senarist ve yönetmen Sezen Kayhan’ın konuşmacı olacağı panelin moderatörlüğü ise akademisyen Zeynep Serinkaya Winter tarafından yapılacak.

23 Eylül Çarşamba günü, saat 19:00’ da çevrimiçi ortamda gerçekleşecek panele katılım, event@sri.org.tr adresine mail atılarak alınan giriş kodu ile gerçekleştiriliyor. Paneli dinlemek isteyen katılımcılar, 22 Eylül tarihine kadar giriş kodu alabilecekler.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı