Mobil

Geçtiğimiz Ayın En Çok İndirilen Mobil Uygulamalarında Zirve Yine Değişmedi

Finbold verilerinden elde edilen bilgilere göre, ağustos ayında dünya çapında en çok indirilen mobil uygulamalar belli oldu. Yapılan açıklamalara göre Çin yine liste başında yer alıyor.

Geçtiğimiz ayın en çok indirilen mobil uygulamaları Finbold verilerince açıklandı. Son dönemlerde ABD ile yaşadığı sorunlarla sık sık gündeme gelen Çin, zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Çin’ in Tiktok isimli video uygulaması yine indirilen mobil uygulamalar içinde birinci sırada yer aldı. Çıktığı günden bu yana oldukça popüler hale gelen Tiktok, ağustos ayında 44,6 milyon kez indirilerek en çok indirilen mobil uygulama olmayı başardı.

ABD’ den Tiktok’ a Ambargo Gelebilir

ABD ile sorun yaşayan video uygulamasını Donald Trump’ ın yasaklamayı planlandığı biliniyor. Eğer yasaklama ABD’ de devreye girerse Tiktok uygulamasının indirilme sayısında elbette bir düşüş yaşanacak. Trump’ın Çinli video uygulamasına ambargo koyması durumunda listenin sıralaması değişecek gibi görünüyor.

İnstagram Başarısında Reels Katkısı

Finbold verilerinden edinilen bilgilere göre geçtiğimiz ayın en çok indirilen ikinci mobil uygulaması ise Facebook bünyesinde yer alan İnstagram oldu. Listenin ikinci sırasında yer alan İnstagram, 38,65 milyon kez indirildi. Uygulamanın indirilme sayısının yaşadığı artış, İnstagram’ a gelen yeni özellikle ilişkilendiriliyor.

Tiktok benzeri olan Reels isimli uygulama, 5 Ağustos tarihinde İnstagram kullanıcılarına sunulmuştu. Geçtiğimiz ayın başında kullanılmaya başlayan Reels’ in İnstagram uygulamasının indirilme sayısının artışında etkili olduğu düşünülüyor.

Ağustos ayı listesinde üçüncü sırayı alan uygulama ise Facebook oldu. 22,1 milyon indirilme rakamına sahip olan uygulama, eski popülerliğine sahip olmasa da liste başında yer almayı hala başarıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı