Teknoloji Haberleri

Whatsapp Güncelleniyor! İki Yeni Özellik ile Karşımızda

Whatsapp sürekli kendini güncelliyor. Geçtiğimiz aylarda asılsız haberlerin yayılımını önlemek amacıyla mesajlara en fazla 5 defa iletilme özelliği getiren Whatsapp, bu defa parmak izi ile güvenliği artırmayı düşünüyor. Whatsapp Web sürümüne gelecek olan bu özellik birçok güvenlik açığını da kapatacak gibi duruyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatapp, güvenliği artırabilmek adına yeni önlemler almak istiyor. Henüz test aşamasında olan parmak izi okuyucu, Whatapp’ın masaüstü sürümüne gelecek.

Güvenlik Zafiyeti Giderilecek

Halihazırda kullanıcılar Whatsapp Web’e girebilmek için telefonlarına okuttukları QR kod ile giriş yapıyorlar. Ancak güvenlik nedeniyle Whatsapp farklı bir seçenek sunmak için testlere başlamış durumda. Bu yeni özellik ile telefonunuzun başka bir kişinin eline geçmesi halinde oluşabilecek güvenlik riskini de en aza indirmiş oluyor.

Kişiselleştirilebilen Arka Plan

Whatsapp’ın parmak izi test haberinden sonra başka bir özelliğin daha üzerinde çalıştıkları haberi geldi. Bu yeni özellikte ise kullanıcılar arka planı istedikleri gibi ayarlayabilecek. Whatsapp’ın Android Beta sürümüne gelecek olan özellik kullanıcılara pek çok seçene sunacak. Kullanıcılar arka planı değiştirebilecekleri gibi ayarları ile de oynayabilecekler.

Ancak her iki özelliğin de hala test aşamasında olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Güncelleştirmenin ne zaman geleceği ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak Whatsapp, getireceği bu özellikler sayesinde daha güvenli bir kullanımı tüketicilere sunmakta.

Geçtiğimiz aylarda yanlış bilginin yayılımını önlemek amacıyla mesaj hakkında web’de arama özelliği getiren Whatsapp, tek bir mesajın en fazla 5 defa iletilebileceği bir özellik getirmişti. Zira özellikle pandemi döneminde asılsız olan pek çok bilginin Whatsapp aracılığı ile kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde yayılması paniğe yol açmıştı. Bu iki yeni özellikle Whatsapp daha güvenli bir kullanım sunmayı amaçlamakta.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı