Oyun Haberleri

Beklenen Super Mario Bros Filmi Gecikiyor

Bir dönem çocuklarının vazgeçilmezi olan Super Mario oyunu şimdi beyaz perdeye taşınıyor. 2020’ de gösterime girmesi planlanan Super Mario Bros filmi için geri sayım hala sürüyor…

Özellikle 1990’lı yıllar Türkiyesi’ nde adeta çılgınca oynanan Super Mario, pek çok oyun severin hala unutulmazları arasında yer alıyor. Atari oyunları içinde başı çeken Mario’ nun yeni platformlara uygun olarak çeşitli güncellemeleri yapıldıysa da bu versiyonlar Super Mario’ nun klasik formunun yerini tutamadı… Nintendo tarafından geliştirilen oyunun sinemaya uyarlanmış hali ise Mario tutkunları tarafından merakla bekleniyordu.

Son dönemde çeşitli oyunların karakterlerinin beyaz perdeye uyarlanarak hayat bulduğunu biliyoruz. Live action ya da animasyon şeklinde sinemaya uyarlanan oyun karakterlerine Super Mario Bros filminin gelişiyle birlikte bir yenisi ekleniyor… Filmin geliş müjdesinin 2018 yılında verilmesinin ardından Despicable Me ve Minions gibi yapımlarla izleyiciyi buluşturan Illumination Studios tarafından yapılacağı bilgisi de eklenmişti. Ancak bu sene vizyona girmesi beklenen filmle ilgili olumsuz gelişmeler yaşandı.

Gösterim Tarihi Ertelendi

2018’de verilen güzel haberle Super Mario Bros’ un 2020 senesinde izleyicilerle buluşacağının söylenmesine karşın filmi bekleyenler için üzücü bir haber geldi. Bu sene vizyona girmesi beklenen filmin gösterim tarihi ertelenerek 2022’ ye çekildi. Açıklanmayan nedenlerden dolayı yaşanan bu ertelemede pandemi de etkili oldu. Tüm bu olumsuzluklarla birlikte ne yazık ki film çalışmaları yarım kaldı.

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa’ dan gelen açıklamaya göre, Super Mario Bros filminin 2022’de gösterime gireceği öğrenildi. Filmi merakla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan açıklamanın ardından yeni bir erteleme yaşanmaması umut ediliyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı