Magazin Haberleri

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya’ da

Çok sayıda şehrin ev sahipliği yaptığı festival bu kez Kapadokya’ da başlıyor. Turizm Filmleri Festivali Nevşehir Kalesi’nde izleyici karşısına çıkıyor.

Cannes, Berlin, Viyana, Tokyo, Barselona gibi dünyaca ünlü şehirlerin de içinde yer aldığı Uluslararası Turizm Filmleri Festivali 30 yıldır düzenlendiği biliniyor. Gezdiği pek çok şehrin ardından bu kez durağı Kapadokya olan festival, Kültür Turizm Bakanlığı ve Nevşehir Belediyesi’nin destekleriyle birlikte 15-18 Eylül tarihleri arasında gösterimde olacak.

Festival Bugün Başlıyor

İki gün sürecek olan festivalin Türkiye etabı 18 Eylül tarihine kadar gösterimlerini sürdürecek. İlk gösterimi bugün gerçekleşecek olan program sayesinde Uluslararası Turizm Film Festivalleri Komitesine (CIFFT Federasyonu) üyesi olan 18 ülkenin yapımcı, yönetmen, festival yöneticisi, sosyal medya fenomeni bir araya geliyor.

Turizm Ekonomisine Katkı

18 Eylül’ e kadar sürecek olan programın Koronavirüs nedeniyle açık havada yapılması uygun görüldüğünden gösterim yeri olarak Nevşehir Kalesi tercih edildi. Pandemi ile ilgili sosyal mesafe önlemlerine dikkat edilerek düzenlenecek organizasyonla Türkiye’nin turizm potansiyelinin arttırılması hedefleniyor. Ülkenin turizm, kültür, sanat, tarih zenginliklerini tüm dünyaya duyurma şansı tanıyan festivalin turizm ekonomisine katkı sağlaması beklentiler arasında…

28 Ödül Verilecek

Festival için özel olarak hazırlanan ve Türkiye’ deki film çekim olanakları hakkında da bilgiler içeren bölüm, “Filming In Turkey” internet sitesinde yayınlanacak. Seyahat filmleri, turizm firmaları, turizm markaları, turizm destinasyonları, şehir filmleri, bölge filmleri, ülke filmleri kategorilerinde 7 ayrı dalda 28 ödül verilecek olan törende 28 ödül verilecek. Uluslararası Film Yarışması Ödül Töreni ise Paşabağları Ören Alanı’nda gerçekleşecek.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı