Teknoloji Haberleri

TEKNOFEST 2020 İçin Son 9 Gün!

Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2020 için geri sayım başladı. Bilim ve teknoloji alanında Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan festivale 9 gün kaldı. Bu sene Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik, 24-27 Eylül tarihlerinde meraklıları ile buluşacak.

Bu Sene Ev Sahibi Gaziantep

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, ülkenin bu alanlarda gelişimini sağlayabilmesi adına kalifiye insan kaynağı kazandırmayı hedefliyor. Her sene yenisi gerçekleştirilen festivale bu yıl ise Gaziantep ev sahipliği yapıyor. Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, 24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda, milli teknolojik konularla ilgili gelişim ve üretim yapmaları için gençleri teşvik etmek amaçlanıyor. #MilliTeknolojiHamlesi sloganı ile yola koyulan TEKNOFEST, bilim ve teknoloji alanında çalışan pek çok gence projelerini hayata geçirerek üretim yapma fırsatı sunuyor.

5 Bin Finalist Yarışacak

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca gerçekleştirilen etkinliğe önemli teknoloji firmaları, üniversiteler, çeşitli kamu ve medya kuruluşları da destek veriyor. Festival platformunda 21 farklı kategoride düzenlenecek olan yarışmada gençler projelerini sunacak. Etkinliğe başvuruda bulunan binlerce genç arasından seçilen 5 bin finalist yarışarak dereceye girmeyi başaran gruplar, 3 bin TL üzerinde para ödülünün sahibi olacaklar.

Çok Sayıda Destekçi

Festival’in 2020 senesi yürütücülüğünü yapacak olan isimler; AFAD, ASELSAN, BAYKAR, BMC, Bilişim Vadisi, HAVELSAN, ROKETSAN, SANKO, STM, TARNET, TEI, THY, TURKSAT, TAI, TÜBİTAK, TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK SAGE gibi kurumların yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Uzay Ajansı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, TÜBA, Türk Patent ve Turkcell, Türk Hava Kurumu’ da şeklinde sıralanıyor.

Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi vd. gibi bazı üniversitelerin akademik desteğini sağladığı TEKNOFEST’in medya işbirlikçileri ise; AA, TRT, A Haber-Sabah, Albayrak Medya, Demirören Medya, Doğuş Yayın Grubu, Haber Türk, Kanal 7, TGRT Haber ve Türk Medya olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı