Donanım

Oculus Quest 2’nin Tanıtım Videosu Yanlışlıkla Yayınlandı

Facebook’un sahip olduğu Oculus markasınca tasarlanan sanal gerçeklik setinin tanıtım videosu sızdırıldı. Tanıtım videosunun gerçekten yanlışlık sonucu mu yayınlandığı ise merak konusu.

Facebook’ un markası olan Oculus’un tasarlanan yeni sanal gerçeklik setinin tanıtımı bekleniyordu. Markanın Oculus Quest 2 isimli yeni VR cihazının önümüzdeki sene tanıtılması düşünülürken şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Oculus Quest 2’ nin tanıtım videosu aniden yayınlandı. Videonun düşünülen tarihten çok önce yayınlanmış olmasının tamamen bir yanlışlık sonucu gelişip gelişmediği ise tartışılır… Cihazın tanıtım videolarından bazılarının da aynı şekilde yayınlandığı düşünüldüğünde akıllara Facebook bu videoları sızdırdı mı sorusu geliyor.

Yeni Özelliklerle Daha İyi Kalite

Oculus Quest 2’nin özelliklerine gelecek olursak Facebook’un tasarladığı bu sanal gerçeklik seti ile ilgili “şimdiye kadarki en gelişmiş hepsi bir arada VR sistemi” şeklinde iddiası var. Oculus Quest 2, grafik birimi ve dahili işlemcisi sayesinde kullanıcılara ürünü kablosuz kullanma fırsatı sağlıyor. PC ya da telefona bağlama sorunu olmadan rahatlıkla kablosuz kullanılabilecek sanal gerçeklik seti, Qualcomm’un tasarladığı Snapdragon XR2 işlemcisi ile kullanıcılara üst düzey bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı, Snapdragon XR2 işlemcisine eşlik ediyor. Göz başına çözünürlük 2K’ya yükseldiği Oculus Quest 2’ de piksel sayısı yüzde 50 oranında artıyor.

Cihazın sunduğu bu işlevsel özelliklerin yanı sıra kullanıcıları etkileyecek başka bir nokta ise 3D ses ve kontrolcülere gerek kalmadan elle kontrolün sağlanabiliyor olması… Ayrıca yayınlanan tanıtım videosunda cihazın ergonomisiyle ilgili bir başka bilgiye daha yer verilmiş. Oculus Quest 2’ nin öncekine kıyasla yumuşak ve daha hafif olduğu belirtiliyor.

16 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Facebook Connect etkinliğinde, Oculus Quest 2’ nin tanıtılacak olduğu düşünülüyor.

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı