Oyun Haberleri

OTTO Games Gençleri Oyun Maratonu ile Buluşturuyor

OTTO Games Türk Savunma Sanayisi ürünleri için geliştirdiği oyunlarla dikkat çekiyordu. Özellikle Atak, Anka-S gibi isimlere oyun geliştiren OTTO Games, şimdi de 48 saat sürecek bir oyun maratonu düzeltiyor. Gençlerin katılacağı maraton 10 bin ödül vadediyor…

OTTO Games İlklere İmza Atıyor

Türk savunma sanayisi için Türkiye’nin üretim odaklı diğer sektörleriyle iş birliği içinde oyun geliştirmeyi amaçlayan OTTO Games, 2018 yılında kuruldu. OTTO Games, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile Anka-S silahlı insansız hava aracı ve Atak helikopterinin konu alındığı mobil oyunlarla birlikte ABD, Avrupa ve Uzak Doğu pazarları için Hyper Casual türünde oyunlar da geliştirmesiyle tanınıyor. Kurulduğu günden bu yana ilklerle adını duyuran firma, yaptığı bu çalışmaların beraberinde oyun geliştirme sektörüne katkıda bulunmak için de bazı projeler geliştiriyor. Gerçekleştirdiği projeler aracılığıyla, sektöre yeni insanlar kazandırabilmek için oyun programlamaya ilgi duyan gençlerin dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Oyun Maratonu’na Online Katılım

İlklere imza atan OTTO Games bu kez de 48 saat sürecek oyun maratonuyla birlikte bir yeniliği daha gerçekleştiriyor. Hızla gelişim gösteren oyun endüstrisi için gençlerin bir araya gelerek çalışmalar sürdüreceği maraton; 25-27 Eylül tarihinde oyun severlerle buluşacak. Gelişen oyun endüstrisine katkı sağlaması için düzenlenen maratonun hedef kitlesini; oyun geliştirme konusunda hali hazırla çalışma yapıyor olanlar, oyun severler, sektöre ilgi duyanlar oluşturuyor.

Gençler İçin Ödül

Çekilişler, paneller, turnuvalar gibi çeşitli etkinlikleri içeren maratona online katılım sağlanabilecek. Maratona katılmak için OTTO Game Jam başvuruları www.ottogames.studio sitesinden gerçekleştiriliyor olacak. Türkiye’nin dört bir yanından online katılım sağlanabilecek maraton sonucunda 10 bin liralık para ödülü var… Jüri tarafından başarılı bulunan 3 grup 10 bin liralık ödülün sahibi olacak.

OTTO Games Kurucu Ortağı Mustafa Eyyüp Karataş AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de gelişmekte olan oyun sektörünün gençler tarafından sadece bir tüketim alanı olarak değil de derin, kıymetli bir işkolu şeklinde görülmesini amaçladıklarını vurguladı. Karataş sözlerine şunları ekledi; “Katma değerli ve ihracatı oldukça kolay olan dijital oyun sektörünün, oyunlaştırma teknikleri sayesinde, hemen her türlü alanda destekleyici faaliyet gösterebileceğine ve ülkemizin, küresel çapta kayda değer rekabet potansiyeli taşıdığına inanıyor, adımlarımızı bu doğrultuda atmaya çalışıyoruz. Sektörümüz, finans hacmi ve insan kaynakları göz önüne alındığında, en az ülkemizdeki diğer yerli girişimler kadar gelecek vadediyor. OTTO Game Jam ile tüm bu unsurları gençlerle paylaşmayı ve onları da bu başarı hikayesinde yerlerini almalarına vesile olmak istiyoruz.”

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı