Mobil

Google Pixel 3 ve Pixel 4 Telefonlarının Bataryaları Şişiyor

Yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Google, son günlerde kullanıcılarından şikayet üzerine şikayet alıyor. Firmanın ürettiği Pixel 3 ve Pixel 4 modeli telefonların bataryaları şişmeye başladı. Neredeyse arka paneli yerinden çıkaracak seviyede gelişen bu şişme nedeniyle cihaz kullanıcıları durumdan şikayetçi…

Google’ ın yeni akıllı telefonlarından olan Pixel 3 modeli görenleri şaşırtacak biçimde bir pil şişmesi sorunu yaşıyor. Pixel 3 ve Pixel 3 XL ve Pixel 4 XL kullanıcıları ortak şikayetlerini Google ve Reddit’ de dile getirmeye başladılar. Yurt dışından gelen telefonlar kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra batarya problemi ortaya çıkıyor. Birkaç ay sonra başlayan şişmenin hızlı bir şekilde büyümesi, kılıflı kullanılan telefonlarda direkt fark edilmese de pilin şişmesinden dolayı cihazda yaşanan şarj sorunu alarm veriyor. Telefonu kılıfla kullanan kişiler kablosuz şarj problemi yaşamaya başladıktan sonra bataryalarının adeta bir balon gibi şiştiğini fark ediyorlar.

Şişen Bataryalar Tehlike Saçıyor

Bataryanın cihazın arka paneli neredeyse çıkaracak şekilde şişmesi oldukça tehlikeli bir durum… Kullanıcıların forumlarda telefonları ile ilgili paylaştığı fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla durum ciddi. Pil şişmesi sorunu cihazın su geçirmezlik özelliğini etkilediği gibi yangın çıkarma riskini de doğuruyor.

Kullanıcılara Yeni Cihaz

Müşterilerin yaşadığı bu ortak mağduriyeti çözmek için Google ikinci cihaz veriyor. Batarya şişmesiyle kullanılamayacak noktaya gelen telefonların yerine yeni cihazlar veren firma bu durumu yalnızca bir kereye mahsus yapıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı