Magazin Haberleri

Çin Sineması İstanbul Modern’de

Çin sinemasından bir seçkinin sunulacağı “Hikâye Çin’de Geçiyor” isimli etkinlik, İstanbul Modern Sinema’ da izleyicileriyle buluşuyor. 17-27 Eylül tarihleri arasında gösterilecek olan seçki Modern Çin Sinemasının en yeni örnekleriyle seyirci karşısına çıkacak.

Türk Tuborg AŞ’nin katkıları ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle İstanbul Modern Sinema’ da seçkinin bu sene ikincisi düzenleniyor. Güncel Çin sinemasından derlenen seçki, Çin’ in gittikçe gelişen sinema sektörünün yeni türlerdeki yansımalarını gösterecek bir tada sahip… Progtamda yer alan filmler, Çin toplumunun sosyo-ekonomik durumunu farklı hikayeler ve karakterle birlikte izleyiciye sunuyor. Çin toplumunun yaşadığı süreçlere seçkideki filmler aracılığı ile tanık olmak mümkün…

Seçkideki Filmler Sinema Ödüllerine Aday

“Hikaye Çin’de Geçiyor” başlıklı programda izleyiciye sunulacak yapımlar özenle seçilmiş… Etkinlikte yer alacak filmlerden biri olan; Güney İstasyonunda Randevu, Cannes’da Altın Palmiye’ye aday olmuş bir yapım… Rakip çeteler ve polislerden kaçan bir gangsterin hayat hikayesini konu alan Güney İstasyonunda Randevu isimli filmin yanı dikkat çeken pek çok farklı yapım da seçkide yer alıyor. Ödül için yarışan bir diğer film ise Tehlikeli Oyun… Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ödülü için yarışan Tehlikeli Oyun, bir casusun hikayesini konu ediyor. Elbette filmler bunlarla sınırlı değil, Tibetli yönetmen Pema Tseden’in Balon isimli filmine Elveda, Şarkılarla Yaşamak, Elveda Oğlum gibi filmlerde eşlik ediyor. Sinema severlerin oldukça ilgisini çekecek program 17 Eylül’ de başlıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı