Donanım

ABD’ nin Sahte Apple AirPods Diye El Koyduğu Kulaklıklar OnePlus Buds Çıktı!

ABD’ de gümrük muhafaza memurları, OnePlus Buds kulaklıkların ‘sahte Apple AirPods’ olduğunu iddia ederek kulaklıklara el koydu. Birkaç saat önce Twitter’ da paylaşılan bilgiye göre gümrük muhafızlarının sahte olduğu gerekçesiyle el koyduğu kulakların 2.000 adet olduğu öğrenildi.

Yanlış Anlaşılma Fotoğrafla Ortaya Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Sınır Muhafaza (CBP), 2.000 tane sahte Apple AirPods kablosuz kulaklığı ele geçirdiğini duyurdu. Yapılan basın açıklamasına göre yüz binlerce dolar değerindeki sahte kulaklıklar John F. Kennedy Havalimanı’nda CBP memurları vasıtasıyla toplandı. Gümrük Muhafaza Memurları tarafından Twitter’ da yapılan açıklama şu şekilde oldu; “JFK Havalimanı’ndaki CBP memurları; Hong Kong’dan gelen, orijinal olsalardı 398 bin dolar değerinde olacak 2.000 sahte Apple AirPods ele geçirdi.” Twitter’da “Bu bir Apple değil” ifadesiyle başlayan açıklamayla birlikte kulaklıkların fotoğraflarının da paylaşılmasıyla büyük bir yanlışlık olduğu ortaya çıktı.

İki Tasarım Arasındaki Benzerlik

CBP memurlarının orijinal olmadığını iddia ederek el koyduğu kulaklıkların ‘sahte Apple AirPods’ değil ‘OnePlus Buds’ oldukları anlaşıldı. Tamamen gümrük muhafızlarının bilgisizliğinden kaynaklanan bu yanlış anlaşılma tartışma konusu oldu. ‘OnePlus Buds’ kablosuz kulaklıklar zaten çıktığı ilk günden bu yana Apple’ a olan benzerliği ile anılıyordu.

El konan kulaklıklara ‘OnePlus Buds’ tarafından tepki gecikmedi. Gümrük muhafız memurlarının, kulaklıkların fotoğrafı ile birlikte paylaştıkları tweetin altına OnePlus Buds, “Onları geri verin” yanıtını verdi. Gümrük memurlarından kaynaklanan yanlış anlaşılma, iki kulaklık markasının birbirine fazlasıyla benzemesinden dolayı normal karşılandı. Ancak akıllara firmaların tasarımlarının ne kadar özgün olduğu noktasında sorular geldi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı