Magazin Haberleri

Gezen Sinema Tırı Bu Kez Dudayev’de Sinemaseverlerle Buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü iş birliği sonucunda yola çıkan sinema tırı, açık havada sinema severlerle buluşmaya devam ediyor. Tır, Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğiyle beraberinde bu akşam Dudayev’ de film keyfi sunacak.

Ortak Proje ile geliştirilen “Gezen Sinema Tır’ı” yolculuğuna devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneği’nin birlikte hayata geçirdiği proje, bu kez Cevher Dudayev Mahallesi’nde vatandaşlara film keyfi yaşatacak. Açık havada gerçekleştirilecek olan film gösteriminin çocuklar ve yetişkinlere açık olmasıyla birlikte koronavirüse karşı tedbirli davranılacak.

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Sinema Keyfi Sürüyor

Nevşehir mahallerini gezen Sinema Tır’ı Avanos’tan sonra Dudayev’de gösterimlerine devam ediyor olacak. Etkinlikte sadece film gösterimi olmayacak. Müzik dinletisi de Nevşehir’ li vatandaşları bekliyor olacak. Sinema ve müzik dolu bu etkinliğe ücretsiz olarak herkes katılım sağlayabilecek.

Cevher Dudayev Mahallesi’nde bulunan Vatan Caddesi’nde gerçekleşecek gösterimlerin başlangıç saati 19:30 olarak belirlendi. Etkinlikler yetişkinleri mutlu ederken çocukları da unutmayacak şekilde planlandı. Hazırlanan programa göre 19:30’ da önce çocuklar için animson film gösterilecek. “Kral Şakir” isimli animasyon filminin ardından ise 20:30’ da yetişkinler için ise “Bana Masal Anlatma” filmi gösteriliyor olacak.

Etkinlik Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun Düzenleniyor

Yaşanan koronavirüs salgınından dolayı ülkenin her noktasında alınan önlemler elbette burada da aksatılmıyor. Açık havada gerçekleştirilecek olan gösterimler için çeşitli tedbirler alındı. Etkinliğe katılacak çocuk ve yetişkinlerin maske takması zorunlu kılınıyor. Sosyal mesafe kurallarına da uyum sağlanarak gerçekleştirilecek olan program, bu akşam katılımcılara güzel anlar yaşatacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı