Teknoloji Haberleri

Ateş Yükseldiğinde Renk Değiştiren Maskeler Uyaracak

Koronavirüs salgını ile baş etme ve virüsü kontrol altında tutma amacıyla tüm dünyada çeşitli çalışmalar sürerken İspanya’dan bir haber geldi. Dünya genelinde hala etkileri yoğun olan pandemi nedeniyle ülkeler adeta yarış halindeler. İspanya’ da bulunan bir şirket, kişinin ateşi yükseldiğinde renk değiştirecek bir maske üretmeye başlayacaklarını kaydetti. Maskenin yanı sıra kumaştan bileklik ve kola yapıştırılan bant üretimi de olacağı eklendi.

Maskenin Yanı Sıra Bileklik ve Bantta Üretiliyor

Colorprint Fashion isimli şirket İspanya’nın Muro d’Alcoi kasabasında yer alıyor. Colorpoint çalışanları yükselen ateşi gösteren bir kumaş ürettiler. Üretilen kumaşın patentini alan firma, vücut ısısının 37.5 dereceyi geçtiğinde maskenin uyarı amaçlı renk değiştireceğini belirtti. Kişinin vücut ısısı değiştiğinde uyaran maskelerin yanı sıra Colorprint Fashion şirketi bileklik ve bantta üretecek. Bilekliklerde renk değiştiren kumaştan üretilirken bantların kullanımı ise kola yapıştırılarak gerçekleştirilecek.

AITEX Sertifikasını Aldılar

Üretilen maskelerin AITEX sertifikası olacağı da belirtildi. Mynet haber kaynağından alınan bilgilere göre üretilen maskelerin Textile Technological Institute (AITEX) onayından geçerek sertifika sahibi olduğu kaydedildi. Ayrıca şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yükselen ateş için uyarıda bulunan maskelerin yeni tip koronavirüse karşı koruma özelliği de bulunduğu ifade edildi. Kullananları hem virüsten koruyarak hem de herhangi bir ateş yükselme durumunda uyaracak maskeler merakla bekleniyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı