Donanım

Arsenal 2 Bağışları Devam Ediyor

Akıllı telefon kameralarına entegre olan yapay zeka teknolojileri sayesinde en doğru pozu yakalama amacı ile otomatik ayarlamalar yapılabildiğini biliyoruz. Mobil cihazlarla fotoğraf çekerken pozu en iyi şekilde ayarlamak için sahne analizi yapmayı sağlayan yapay zekalar sayesinde kaliteli bir poz yakalanabiliyor. Akıllı telefon kameralarına entegre olan yapay zekanın profesyonel kameralara uyumu henüz gerçekleşmedi.

Profesyonel kameralarda yaşanan yapay zeka teknolojisinin eksikliğini gidermek amacıyla Arsenal 2 projesi hayata geçti. Bu proje ile amaçlanan yapay zeka teknolojilerini direk profesyonel kameralara uyarlayamasalar bile harici bir ekipmanla bunu başarabilmek… Yapay zeka teknolojisinin sunduğu imkanları profesyonel makineyle birleştirmek için tasarlanan küçük bir kutu pek çok şeyi değiştirecek gibi duruyor.

Profesyonel Kameralarda Yapay Zeka Teknolojisi

Tasarlanan harici cihaz, makinenin lens, sensör, ivme ölçer gibi bileşenlerinden elde edilmiş tüm verileri toplayacak. Toplanan verilerin yapay zeka ile analizi elde edildikten sonra nöral ağ devreye girecek. Elde edilen veriler bu ağ sayesinde binlerce sayıda başka profesyonel fotoğraf ile kıyaslanabilecek. Gerçekleştirilen bu kıyaslama neticesinde de en iyi poza ulaşmak amaçlanıyor.

MicroUSB üzerinden DSLR ve aynasız kameralara bağlantısı sağlanan bu ufak aygıt 18 temel unsur ile en iyi ayarların yapılmasını sağlayacak. Ekranı olmadan tasarlanan küçük cihazın takibi ise akıllı telefonlara bağlanarak gerçekleştirilecek. Herhangi bir kablo olmadan akıllı telefonlarla bağlantı sağlayabilen aygıt aracılığı ile görseller RAW veya JPEG olarak kamera belleğine aktarılacak.

Proje İçin Bağış Gerekli

Tüm yapay zeka işlemlerinin yapılmasını sağlayan güçlü bir ARM… Arsenal 2’ nin bünyesinde yer alan ARM işlemci üzerinde tüm yapay zeka işlemleri gerçekleştirilecek. Canon, Nicon, Sony ve Fuji gibi pek çok profesyonel kameraya uyumlu olarak tasarlanan harici cihaz sayesinde, Arsenal 2 projesi ilk nesle ciddi anlamda fark atıyor. Getirdiği pek çok yenilikle performans artışını sağlayan aygıt için 149$ bağış isteniyor. Arsenal 2 Pro içinse 219$’ a ihtiyaç olduğu söyleniyor. Kısa bir zaman diliminde 3 milyon doları aşkın bağış sağlanan Arsenal 2 için bağış süresi devam ediyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı