Mobil

LG ve Samsung’ un Huawei’ yi Sarsan Kararı

Geçen sene ABD’ nin kara listesine alınan Huawei’ yi yine ABD yaptırımlarından dolayı zor günler bekliyor. LG ve Samsung’un Huawei’ye ekran sevkiyatını durdurmaları ile birlikte bellek yongalarının da gönderilmeyeceği öğrenildi.

ABD’nin Kara Listesinin Ardından Huawei’ye İkinci Darbe

Huawei geçen yıl Amerika tarafından kara listeye alındığı için Mayıs ayından bu yana sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Çin’in Shenzen şehrinde bulunan çok uluslu şirketin yaşadığı zorluklar bitmeyecek gibi görünüyor. Huawei karşılaştığı ambargolar yüzünden önce Google firmasının mobil servislerinin kullanımından men edildiği gibi birde üçüncü parti işlemci üreticileri ile olan ortaklığı son buldu. Kirin İşlemcilerinin üretimini yapan ortakları ile arasının bozulmasından etkilenen firma şimdi akıllı telefon ekranı ve bellek yongaları sebebiyle problem yaşıyor.

Amiral segmentindeki akıllı telefon ekranını tedarik eden LG ve Samsung firmalarının siparişleri durdurduğu belirtildi. Güney Kore’nin haber sitesi Chosun Biz’ den Samsung Display ve LG firmalarının siparişleri askıya almaları ile ilgili gelen bilgilerin yanı sıra iddia edilen başka haberlerde var. Samsung Electronics ve SK Hynix şirketlerinin de bellek yongası tedariğinin sonlandırılacağı söylentiler arasında yer alıyor. Samsung ve LG gibi iki dev telefon firması ile anlaşmaları bozulan Huawei’ nin bellek yongası konusunda da yaşayacağı sorun düşünüldüğünde gözler firma yetkilerine çevrildi.

Huawei Yeni Firmaları Test Ediyor

Güney Kore’den alınan bilgilere göre Samsung ve LG firmalarının sağladığı tedariğin son bulacağı tarihin 15 Eylül olacağı söyleniyor. Hem akıllı telefon ekranı hem de bellek yongası konusunda tedarik sorunu yaşayan firmanın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Huawei kendi gibi Çinli bir firma olan BOE’ den de akıllı telefon ekranı tedarik ediyor olsa da Samsung ve LG ile olan ortaklığı şirket için oldukça önemliydi. Yaşanan bu sorunu çözebilmek adına Huawei’nin Tianma ve CSOT ve Visionox firmalarının ekranlarını test edildiği öğrenildi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı