Teknoloji Haberleri

Korono Güncellemesiyle Birlikte Google Maps

Google’ ın kullanıcılara kolaylık sağlayan pek çok işlevinden biri de haritalar uygulaması… Firmanın popüler servislerinden biri olan Google Haritalar’a yeni gelen güncelleme önemli ölçüde yarar sağlayacak gibi görünüyor. Kullanıcılar bu güncelleme ile koronavirüsün yoğun olduğu bölgeleri Google Maps sayesinde görebilecek.

Google Haritalarda Salgının Yoğun Olduğu Bölgeler Yer Alacak

Google Haritalar uygulaması, Google’ın kolaylık sağladığı pek çok servis içinde en popüler olanlardan. Teknolojik gelişmelerin hızla hayatımıza girmesi beraberinde rutin yaşamımızda pek çok değişiklik yaşandı. Bunlardan biri de Google Maps servisinin kullanıcılara sunduğu kolaylıklar… Google Haritalar uygulamasının bir yer hakkında bilgi edinme, ev ve iş adresi ayarlama, yol tarifi alma gibi bilinen özelliklerinin yanı sıra kayda değer başka çalışmaları da oldu. Örneğin Kaliforniya yangınlarının takibi amacıyla haritalar servisinde yapılan güncelleme gibi… Koronavirüs salgının hayatımıza girmesiyle birlikte Google Haritalar servisi boş durmadı. Salgın sebebiyle yaşanan karantina döneminde vatandaşların yararlanması için hizmet veren restoranları gösterme gibi özellikler geliştiren Google, şimdi yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Google Haritalara gelen güncelleme sayesinde koronavirüsün yoğun olduğu bölgeler, kullanıcılar tarafından haritada görülebilecek.

ABD’ de Kullanılan Uygulama Türkiye’ ye Gelecek mi?

Johns Hopkins Üniversitesi, Wikipedia, Brihanmumbai Municipal Corporation ve New York Times’dan anlık bilgileri alacak olan Google Maps bu verileri harita üzerinde güncel haliyle paylaşacak. Yoğun alanların işaretli olarak belirtileceği harita ile kullanıcılar yol tarifi almanın yanı sıra virüsün olduğu bölgeler hakkında da bilgi edinebilecekler. Koronavirüs salgını sırasında oluşturulan Hayat Eve Sığar uygulamasında olduğu gibi vatandaşları bilgilendirecek bu uygulama şimdilik yalnızca ABD sınırları içinde hizmet veriyor. ABD kullanıcıları tarafından test edilen uygulamanın ilerleyen zamanlarda global kullanıma açılıp açılmayacağı ise merak konusu…

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı