Oyun Haberleri

Assassin’s Creed Valhalla, Xbox Series X ile Birlikte Geliyor! Oyunun Çıkış Tarihi Bir Hafta Öne Alındı

Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihinin planlanan zaman diliminden bir hafta önceye alındığı belirtildi. 17 Kasım’ da çıkacak olan oyunun çıkış tarihinin 10 Kasım’ a alındığı Ubisoft tarafından duyuruldu. Yapılan bu değişikliğin sebebinin ise Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Ubisoft Neden Tarih Değişikliğine Gitti?

Firmanın verdiği tarih değişikliği ile ilgili kararın arkasında rakip firmalarda yaşanan gelişmelerin olduğu düşünülüyor. Microsoft firmasının Twitter’dan oyun konsollarıyla ilgili yaptığı açıklamanın ardından Ubisoft gecikmeden tarih değişikliğini bildirdi. Assassin’s Creed gelişim aşamasında pek çok zorluk yaşayan Ubisoft, koronavirüs salgının getirdiği zor koşulların yanı sıra şirket içi sorunlarla da meşguldü. Cinsel istismar suçlamaları sebebiyle pek çok üst düzey yönetici ve yaratıcı yönetmenin şirket ile ilişiği kesildi. Pek çok karışıklıkla başa çıkmaya çalışan Ubisoft’un oyun tarihini öne çekme kararı dikkat topladı.

Cyberpunk 2077 Tarihi Etken Oldu

Ubisoft’un 17 Kasım’ da çıkacak olan Assassin’s Creed Valhalla’ nın tarihi öne çekmesinde İsminden başarıları ile sıkça söz ettiren CD Projekt RED’in 19 Kasım’da çıkaracağı Cyberpunk 2077 önem taşıyor. Uzun süredir beklenen oyunun göreceği ilgi düşünüldüğünde Assassin’s Creed Valhalla’ nın bir hafta önce çıkarak zaman kazanması oldukça mantıklı görünüyor. Cyberpunk 2077’ nin oyun severlerle buluşmasına kadar ki olan süre zarfında Assassin’s Creed Valhalla için kazandığı bir haftalık süreç yarar sağlayacak.

Assassin’s Cread Bu Kez İskandinav’a Götürüyor.

CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077’ den önce piyasaya sürülecek olan Assassin’s Creed Valhalla belirlenen yeni tarihi sebebiyle Microsoft Xbox Series X ve Xbox Series S ile birlikte yayınlanmış olacak. Yayınlanacak olan seride bu kez İskandinav topraklarına götürecek oyun yine buram buram tarih kokacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı