Mobil

Apple, İlk 5G İphone Çalışmalara Başladı! İşte 5G İphone’un Özellikleri

ABD’li teknoloji devi Apple’ın merakla beklenen ilk 5G’li iPhone modelinin üretimine bu ay başlanacağı ifade edildi. Japonya basınında yer alan iddialara göre küçük ölçekte başlayacak olan üretimin Apple tarafından planlanan üç modelden 6.1 inç’lik ekran boyutundaki iki arka kameralı telefonun üzerinde yoğunlaşabileceği bildirildi.

Apple şirketi korona virüs salgını sebebi ile parça tedariğinde sorun yaşadığı ve bu sebeple üretimi geciktireceği belirtilirken buna rağmen şirketin bu gecikmeyi en aza indirdiği ve ilk 5G iPhone telefonunun üretiminin eylül ortasında başlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Normal şartlar altında Eylül ayında tanıtacağı telefonları ağustos ayında üretmiş halde teslim alan Apple, standartlarının çok gerisinde kalmış görünüyor. Dar bir üretimi denedikten sonra eylül ortası ya da ekim ayı başı itibari ile seri üretime geçecek olan Apple’ın bu planlaması kullanıcılar tarafından nasıl tepki görecek henüz bilinmiyor.

Bazı kaynakların haberine göre Apple, yaşadığı sıkıntılara rağmen mevcut durum içinde epey bir mesafe kat etmiş görünse de kaybedilen zaman sebebi ile bu yıl planladığı üretim hedeflerine ulaşamayacak.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan ABD’li teknoloji devi 5G telefon üretimi için 80 milyon adetlik parça sipariş etti. Fakat yıl sonuna kadar maksimum 73 74 milyonluk bir üretimin gerçekleşmesi ve kalan kısmın da 2021 yılına ertelenmesi bekleniyor.

Apple, 5G telefonlarının içinde en düşük fiyatlandırmayı 6.1 inç’lik OLED ekranı bulunan ve iki arka kamerası olan model için yapacak. Bu modelin, genel üretimin yaklaşık olarak yüzde 40’ını oluşturması bekleniyor. En pahalı 5G’li iPhone için ise 6.7 inç’lik bir ekran belirleyen Apple, bu telefonda üçlü bir kamera sistemi kullanacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı