Oyun Haberleri

Xbox Series S ve Xbox Series X’in Fiyatları Ortaya Çıktı

Oyun dünyasının beklediği iki dev oyun konsolunun da en çok merak edilen şeyi tabi ki fiyatı olmuştu. Sony, PlayStation 5 için henüz bir fiyat bilgisi açıklanmazken Microsoft Central, Xbox Series X ve Xbox Series S’in fiyatını ve piyasaya çıkış tarihini açıkladı. Yapılan açıklama dikkate alınırsa yeni nesil oyun konsollarının fiyatları beklendiği gibi olacak. Öte yandan başka bir kaynak ise Xbox Series S’in tasarımına dair genel hatları paylaştı.

Microsoft hayranları, bir süredir üzerinde çalışılan Xbox Series X’i bekliyordu. Tasarım ve özelliklerine dair bazı paylaşımlar yapılırken Microsoft tarafından bir açıklama gelmemişti. “Microsoft Central” konu ile ilgili bir paylaşımda bulundu ve Xbox Series X, Xbox Series S’in fiyatlarını ve piyasaya çıkış tarihlerini sızdırdı.

Microsoft Central tarafından ortaya atılan makalede fiyat bilgisinin kaynağından bahsedilmezken fiyatların makul olduğunu es geçmemek gerek. Öte yandan Microsoft’un yeni oyun konsollarını piyasaya ne zaman süreceğine dair yapılan açıklamalar da Microsoft’un bilgilendirmeleri ile de örtüşüyor.

Brad Sams, Xbox Series S’e dair tasarımı sızdırdı. Tasarım açısından ele alınacak olursa Xbox Series S, Xbox Series X’in içine koyulabilecek kadar küçük bir tasarıma sahip. Performans olarak değerlendirilecek olursak, Xbox One X ile kapışabilecek bir kaliteye sahip.

Her İki Konsol da 10 Kasım’da Piyasaya Çıkıyor

Microsoft Central’in verdiği bilgiye göre Xbox Series X ve Xbox Series S, 10 Kasım 2020’de piyasaya çıkacak. PlayStation 5 için de aynı tarih konuşuluyor.

Xbox Series X Ve Xbox Series S’in Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Yine Microsoft Central’in verdiği bilgilere bakılırsa Xbox Series X ve Xbox Series S için bir fiyat sürprizi ok. Xbox Series X’in 499 dolar (yaklaşık 3,750 TL + vergiler) olması beklenirken, Xbox Series S’in fiyatının ise 299 dolar (yaklaşık 2,250 TL + vergiler) olacağı bildirildi.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı