Yayın akışı

İphone 12 Ailesi İle İlgili Bilinen Tüm Detaylar

iPhone 12 ailesinin piyasaya çıkma tarihi ile ilgili tartışmalar süre dursun, gelin biz yeni iPhone 12’ler kullanıcılara neler vadedecek onu konuşalım. Apple, parça tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeni ile belli ki tanıtımı geciktirecek. Yani iPhone 12’leri biraz daha bekleyeceğiz gibi. Fakat yine de telefona dair belirlenmiş özellikler var. İşte iPhone 12 ailesine dair detaylar…

İphone 12 Yeni Tasarım ve 5G’li Olacak

İlk verilecek bilgi iPhone 12 telefonların 4 farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkacağı yönünde olacak. Tasarımsal anlamda bazı küçük değişikliklerin olması beklenen iPhone 12 ailesi, yeni nesil iPhone SE’lerde görüldüğü üzere daha keskin ve yine daha köşeli hatlar ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. iPhone 12’lerin diğer bir önemli özelliği ise cihazların 5G teknolojisine uyumlu olması. Tabi yalnızca telefonunuzda 5G destekleyen bir teknoloji olması yetmiyor. Bunun için Türkiye’nin de 5G altyapısını tamamlaması gerekiyor olacak. Yine de birçok akıllı telefon markası yeni modellerinde 5G teknolojisini sunuyor.

iPhone ailesi 4 farklı model ile geliyor ve bu modellerin ekran ölçülerinin 5.4, 6.1, 6.1 ve 6.7 inç olması bekleniyor. 6.1 inç büyüklüğünde iki telefon gelecekken bunlardan birinin geçen yıl tanıdığımız iPhone 11 gibi uygun fiyat sunması bekleniyor. 5.4 inçlik model ise geçen yılki iPhone 11 Pro modelinin muadili olacak. İkinci 6.1 inçlik telefon için ise derin ve detaylı bir bilgi bulunmamakta. 6.7 inçlik ve ailenin en büyük ekranlı telefonu olması beklenen model ise iPhone 11 Pro Max’in yerini alacak.

iPhone 12’ler ekran kısmı için OLED panel kullanacak ve 120 Hz’lik bir ekran hızı sunacaklar. Apple’ın bu özelliği ‘ProMotion’ olarak isimlendirebileceği de yine iddialar arasında yer alıyor. İphone 12’lerin uygun fiyatlı modellerinde 3 kamera bulunması bekleniyor. Yüksek fiyatlı modellerde ise iPad Pro’da yer alan Lidar sensör bulunmasına kesin gözü ile bakılıyor. iPhone 12’lerin işlemcisi ise A14 olacak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı