Magazin Haberleri

Altın Koza’da Onur Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu! İşte Ödülleri Alacak Ünlü İsimler

Adana’da düzenlenecek olan 27. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur Ödülü sahipleri belli oldu. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne sahip olacak ünlü isimler resmen açıklandı. 14 Eylül 2020 – 20 Eylül 2020 tarihleri arasında, korona virüs salgını nedeni ile başka şehirlerden misafir kabul etmeyecek olan Adana Film Festivali’nin Yaşam Boyu Onur Ödüllerinin sahipleri Nur Sürer ve Rutkay Aziz olacak. Orhan Kemal Emek Ödülü’nün sahibi ise Orhan Oğuz olacak.

27. Adana Altın Koza Film Festivali, başlangıç tarihi olan 14 Eylül günü gerçekleştirilecek bir tören ile açılış yapacak. Açılış töreninde Yaşam Boyu Onur Ödülleri ve Orhan Kemal Emek Ödülü, sahiplerine takdim edilecek. Yaşam Boyu Onur Ödülleri iki ünlü isme verilecek. Bunlardan biri sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu ünlü isim Nur Sürer iken diğeri ise yine herkesin yakından tanıdığı oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni Rutkay Aziz olacak. Orhan Kemal Emek Ödülü ise, Türk sinemasına büyük katkıları olan yapımcılık, yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği yapan Orhan Oğuz’a verilecek.

Menderes Samancılar Adana Film Festivali’nin başkanlığını üstlenirken yürütme kurullarında ise Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu, İsmail Timuçin ve Gökhan Mutlay gibi isimler yer alıyor. 27. Adana Altın Koza Film Festivali’nin direktörlük görevi ise Kadir Beycioğlu’nda. Füsun Demirel’in jüri başkanlığını üstlendiği festivalin jürileri arasında ise oyuncu Damla Sönmez, müzisyen Can Atilla, yönetmen Seren Yüce, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, sinema yazarı Sevin Okyay ve yazar Ayfer Tunç bulunuyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı