Magazin Haberleri

İşte Altın Portakal Film Festivali’nde Yer Alacak Uzun Metraj Yarışma Filmleri

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde bu yıl hangi filmler yarışacak? İşte Altın Portakal’a dair detaylar…

Ekim ayı içerisinde düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl tam 57. Kez gerçekleşiyor olacak. Altın Portakal’da bu yıl yer alacak olan filmler de resmi olarak açıklandı. Yarışma kapsamında toplam 770 bin liralık ödül verilecek ve sinemacılara büyük bir destek sunulmuş olacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğini üstleneceği 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin yarışma filmleri de belli oldu.

İşte birbiri ile yarışacak uzun metraj yarışma filmlerinin listesi:

Çatlak / Fikret Reyhan
Dersaadet Apartmanı / Tankut Kılınç
Dirlik Düzenlik / Nesimi Yetik
Flaşbellek / Derviş Zaim
Gelincik / Orçun Benli
Gölgeler İçinde / Erdem Tepegöz
Hayaletler / Azra Deniz Okyay
İnsanlar İkiye Ayrılır / Tunç Şahin
Kar Kırmızı/ Atalay Taşdiken
Koku / Barış Gördağ, Yasin Çetin
Kumbara / Ferit Karol
Ölü Ekmeği / Reis Çelik

Sinemaseverler için uzun metraj kapsamında 12 film izleyici karşısına çıkacak. Seçilen dokuz filminin galası yine Altın Portakal Film Festivali aracılığı ile gerçekleştirilecek. Festivalde ön jüri olarak görev alan isimler ise, Festival danışmanı, akademisyen ve sinema yazarı Ahmet Gürata ile birlikte sinema yazarları olan Sevin Oktay ve Mehmet Açar oldular. Filmleri bu üç önemli isim değerlendirirken yarışma kategorisine de yine bu isimler seçtiler. En İyi Film Ödülü’nün sahibi tam 300 bin TL ödül alacakken, Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü ve Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü’nün sahipleri ise 100’er bin TL’nin sahibi olacaklar. Cahide Sonku Ödülü’nü kazanan fiml ise 50 bin TL’lik bir ödülün sahibi olacak.

57. Altın Portakal Film Festivali, 3 ile 10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ve toplamda 770 bin liralık ödül ödemesi yapılacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı