Teknoloji Haberleri

İphone 12 Modellerini Bekleyenlere Kötü Haber Geldi

iPhone 12’nin tanıtılacağı tarihi bekleyenlere üzücü bir haber geldi. Yeni nesil iPhone 12’ler zamanında tanıtılamayacak.

Teknoloji meraklıları çok iyi bilirler ki, Eylül ayı denince akla gelen Apple’ın yeni iPhone modelleridir. Çünkü Apple şirketi gelenekselleştirdiği şekilde her yıl eylül ayında tanıtım gerçekleştirir ve bu tanıtım faaliyetleri teknoloji meraklıları tarafından büyük bir heyecanla takip edilir. 2019 yılının bitişi ve 2020 yılının başlangıcı ile birlikte tüm dünyada hayatı olumsuz etkileyen korona virüs pandemisi, Apple’ın bu geleneğini tarihe gömecek gibi duruyor. Üretim noktasında ortaya çıkan sorunlar sebebi ile geciken parça tedarikleri ABD’li teknoloji üreticisi Apple’ı zor bir durumda bıraktı. Bu sebeple Apple, iPhone 12 ailesinin tanıtımının gecikmesine kesin bir gözle bakılıyor.

iPhone 12 modelleri ile ilgili son günlerde birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Bunlardan bir kısmı Eylül ayında tanıtımın yapılacağı yönündeydi. Ancak son gelen iddialar Apple’ın eylül ayında yeni iPhone 12 ailesini tanıtmasının imkansız olduğu yönünde. Apple’ın parça tedarikçisi olan Broadcom, korona virüs salgını sebebi ile yapılacak teslimatın en erken 2020 yılının sonlarında olabileceğini Apple’a bildirdi. Tabi bu haber de iPhone 12 modellerinin Ekim ayında bile görücüye çıkamayacağı anlamına geliyor.

Broadcom, Apple’ın Wİ-Fİ ve Bluetooth donanımı için parça tedariğini sağlayan firma konumunda. Bu kadar hayati parçaların tedariği olmadan iPhone 12 ailesi cihazlarının üretilmesi deyim yerinde ise imkansız. Tanıtım tarihi ile ilgili bir ertelemenin olup olmayacağı hakkında bir açıklama yok. Ancak Apple’ın bu konuda sessiz kalması da bu söylentileri güçlendiriyor. Kullanıcılarının merakla beklediği iPhone 12 modellerinin ne zaman çıkacağına dair kesin bir bilgi ise hala elimizde değil.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı