Oyun Haberleri

Xbox Series X’in Fiyatı Cips Kampanyasıyla Ortaya Çıktı

Oyunseverler tarafından merakla beklenen Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’in fiyatı, Güney Afrika’daki Pringles kampanyası sayesinde ortaya çıkmış oldu. Bu kampanyaya bakılırsa Xbox Series X, 600 dolar civarında bir etiket ile satışa sunulacak.

Kasım ayında PlayStation ile birlikte satışa çıkması beklenen yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, birçok konuda kullanıcılarına bilgi sağlamış değil. Bu büyük gizemin içinde en çok merak edilen ise Xbox Series X’in fiyatı olmuş durumda. Xbox Series X’in PlayStation 5’den daha ucuz bir etiketle kullanıcı karşısına çıkacağı tahminleri olsa da henüz net bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Ancak beklenecek olan fiyat, ortaya çıkan yeni bir bilgi ile değişti. Güney Afrika’da dünyanın en büyük cips markası Pringles’ın başlattığı kampanya, insanların Xbox Series X kazanmaları için onlara bir şans veriyordu. Ancak bu kampanya bize oyun konsolu ile ilgili önemli bir de bilgi veriyordu.

Twitter’da paylaşılan görsellere bakılırsa Pringles’ın kampanyası Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Series X’ten oluşuyordu. Kampanyanın detayları incelendiğinde ödüller ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyordu. Bu bilgilerin arasında ödüller için tahmini değerler biçilmişti. Yani ödüllerin fiyatları belirtiliyordu. Kampanya detayına bakılırsa 46 Xbox Series X toplamda 621 bin Güney Afrika randı ediyordu. Yeni konsol başı 13 bin Güney Afrika Randı ediyordu. Bu değeri dolara çevirecek olursak hiçbir vergi eklenmeden yaklaşık 800 dolarlık bir fiyat ortaya çıkıyor. Türk lirası ile ifade edecek olursak yaklaşık 6.000 TL’lik bir bedel bu.

Fakat kimse Xbox Series X için bu kadar yüksek bir fiyat beklemiyor. Bu durumda aynı birim para İngiliz Sterlinine çevrilince 600 sterlinlik bir fiyat ortaya çıkmış oldu. Microsoft’un İngiltere ve ABD’deki fiyatlandırmasına bakılırsa ve seviyelerinde benzerlik olursa 600 dolar gibi bir fiyat etiketi ile Xbox Series X’i görmemiz mümkün gibi. Bu da Türk Lirasına göre 4.470 TL’lik bir etiket demek. Tabi ki herhangi bir vergi eklenmemiş olarak…

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı