Teknoloji Haberleri

Elon Musk Mars İçin Konuştu: Ölme İhtimaliniz Yüksek

‘İnsanlar Mars’a Zirvesi’nde konuşan Elon Musk, Mars’ta koloni kurma çalışmalarından bahsederken bu işin oldukça riskli olduğunu ifade etti. Oldukça zorlu bir süreç olacağını ifade eden Elon Musk, Mars’a koloni kurmak için gidecek olanları uyardı ve “Ölme ihtimaliniz yüksek.” dedi.

Mars’a gidebilmek için yoğun çalışmalarda bulunan ve geçtiğimiz yıl uzaya gönderdiği Tesla ile en çok konuşulan isimlerden olan Elon Musk, Space X ile ilgili konuşurken bu roketin görselleri de gündeme oturdu. Space X’in kurucusu olan ve dünyanın sayılı zenginleri arasına giren Elon Musk, 4 günlük bir serüveni olan İnsanlar Mars’a Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Space X ve Starship roketleri ile ilgili konuşan Musk, roketle ilgili yapılan çalışmalarda iyi bir ilerleme kat edildiğini belirtirken insanların uzaya gidebilmesi için ise daha önlerinde yol olduğunu kaydetti.

İnsanlar Mars’a Zirvesi’nde Mars’ta kendi kendine yetebilen insan şehirleri kurma planları hakkında detaylar paylaşan Elon Musk, katılımcılara karşı açık olacağını ve bu yolculuğun çok tehlikeli ve de çok zor olduğunu söyledi. Mars’a koloni kurmak için gitmeye niyeti olan yolculara ise ölme ihtimallerinin çok yüksek olduğunu da itiraf etti. Ayrıca Elon Musk, zor bir süreç olacağını ancak sonucun başarılı olması durumunda ihtişamın büyük olacağını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde ilk fırlatma testini geçiren Starship’in bir sonraki prototipi de (SN6) ABD’nin Teksas eyaletinde denendi. Bir kez daha denenen roketin kısa mesafeli fırlatma testi gerçekleştirildi. 152 metrelik bir yükselme başaran Starship, yine önceden belirlenmiş alana güvenli olarak iniş yapmayı başardı. Şirketin planlarında Ay ve Mars’a kargo göndermenin dışında tek bir seferde 100 yolcu götürebilmek var. İşte Starship bu görevi yerine getirecek araç olarak planlanıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı